Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Добавувачи на гуми - статистика (Сезона 99)
(Со исклучок на Аматер и Руки)

Изберете друга сезона:

 
Набавувач на гуми Класа Менаџери Маркетшер - удел на пазарот Поени во сезоната Просек бодови/менаџер/трка
Bridgerock Bridgerock Elite 2 5% 54 5.4
Hancock Hancock Elite 5 12.5% 79 3.16
Michelini Michelini Elite 6 15% 29 0.97
Badyear Badyear Elite 11 27.5% 33 0.6
Contimental Contimental Elite 5 12.5% 0 0
Pipirelli Pipirelli Elite 4 10% 0 0
Dunnolop Dunnolop Elite 3 7.5% 0 0
Avonn Avonn Elite 2 5% 0 0
Нема добавувач Elite 2 5% - -
Michelini Michelini Master 6 3% 164 5.66
Hancock Hancock Master 3 1.5% 44 2.93
Badyear Badyear Master 60 30% 529 1.77
Dunnolop Dunnolop Master 69 34.5% 222 0.65
Avonn Avonn Master 11 5.5% 7 0.13
Contimental Contimental Master 20 10% 9 0.09
Yokomama Yokomama Master 11 5.5% 0 0
Pipirelli Pipirelli Master 11 5.5% 0 0
Нема добавувач Master 9 4.5% - -
Hancock Hancock Pro 2 0.2% 40 4
Badyear Badyear Pro 61 6.1% 881 2.91
Bridgerock Bridgerock Pro 1 0.1% 8 1.6
Dunnolop Dunnolop Pro 559 55.9% 3475 1.27
Yokomama Yokomama Pro 130 13% 206 0.33
Contimental Contimental Pro 47 4.7% 74 0.32
Avonn Avonn Pro 127 12.7% 185 0.3
Pipirelli Pipirelli Pro 47 4.7% 6 0.03
Нема добавувач Pro 26 2.6% - -
Bridgerock Bridgerock Сите класи 3 0.24% 62 4.13
Michelini Michelini Сите класи 12 0.97% 193 3.27
Hancock Hancock Сите класи 10 0.81% 163 3.26
Badyear Badyear Сите класи 132 10.65% 1443 2.2
Dunnolop Dunnolop Сите класи 631 50.89% 3697 1.19
Yokomama Yokomama Сите класи 141 11.37% 206 0.3
Avonn Avonn Сите класи 140 11.29% 192 0.28
Contimental Contimental Сите класи 72 5.81% 83 0.24
Pipirelli Pipirelli Сите класи 62 5% 6 0.02
Нема добавувач Сите класи 37 2.98% - -