Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Статистика за времето


 
Сезона # Старт на сезона Крај на сезона Просечна температура (°C)
3 Фев 13, 2007 Апр 10, 2007 19.11
25 Апр 22, 2011 Јун 17, 2011 19.78
57 Јан 20, 2017 Мар 17, 2017 20.15
54 Јул 15, 2016 Сеп 9, 2016 21.94
14 Апр 7, 2009 Јун 5, 2009 22.02
1 Авг 30, 2006 Ное 10, 2006 22.04
33 Окт 5, 2012 Ное 30, 2012 22.09
91 Дек 23, 2022 Фев 17, 2023 22.41
41 Апр 1, 2014 Мај 27, 2014 22.48
52 Мар 11, 2016 Мај 6, 2016 22.48
20 Мај 18, 2010 Јул 16, 2010 22.56
10 Јул 4, 2008 Авг 29, 2008 22.73
29 Јан 13, 2012 Мар 9, 2012 22.74
88 Јун 17, 2022 Авг 12, 2022 22.84
60 Јул 28, 2017 Сеп 22, 2017 23.02
51 Јан 5, 2016 Мар 1, 2016 23.04
45 Дек 19, 2014 Фев 13, 2015 23.40
8 Фев 22, 2008 Апр 18, 2008 23.45
81 Мар 26, 2021 Мај 21, 2021 23.46
37 Јул 5, 2013 Авг 30, 2013 23.49
80 Јан 22, 2021 Мар 19, 2021 23.50
31 Мај 25, 2012 Јул 20, 2012 23.52
18 Јан 5, 2010 Мар 2, 2010 23.55
69 Фев 22, 2019 Апр 19, 2019 23.64
43 Авг 12, 2014 Окт 7, 2014 23.79
65 Јун 8, 2018 Авг 3, 2018 23.86
86 Фев 11, 2022 Апр 8, 2022 24.11
78 Сеп 18, 2020 Ное 13, 2020 24.12
83 Јул 30, 2021 Сеп 24, 2021 24.17
85 Дек 3, 2021 Фев 4, 2022 24.24
67 Окт 12, 2018 Дек 7, 2018 24.52
46 Фев 20, 2015 Апр 17, 2015 24.58
40 Јан 24, 2014 Мар 21, 2014 24.87
53 Мај 13, 2016 Јул 8, 2016 24.90
96 Ное 3, 2023 Дек 29, 2023 24.91
79 Ное 20, 2020 Јан 15, 2021 24.94
17 Окт 27, 2009 Дек 22, 2009 24.97
71 Јун 28, 2019 Авг 23, 2019 25.23
72 Авг 30, 2019 Окт 25, 2019 25.26
58 Мар 24, 2017 Мај 19, 2017 25.38
64 Апр 6, 2018 Јун 1, 2018 25.39
30 Мар 20, 2012 Мај 15, 2012 25.40
95 Сеп 1, 2023 Окт 27, 2023 25.40
38 Сеп 10, 2013 Ное 5, 2013 25.41
59 Мај 26, 2017 Јул 21, 2017 25.48
15 Јун 16, 2009 Авг 11, 2009 25.52
62 Дек 1, 2017 Јан 26, 2018 25.69
75 Мар 13, 2020 Мај 8, 2020 25.84
68 Дек 14, 2018 Фев 15, 2019 25.86
73 Ное 1, 2019 Јан 3, 2020 25.87
44 Окт 17, 2014 Дек 12, 2014 25.88
6 Сеп 28, 2007 Ное 23, 2007 26.01
27 Сеп 2, 2011 Окт 28, 2011 26.06
47 Апр 24, 2015 Јун 19, 2015 26.07
24 Фев 15, 2011 Апр 12, 2011 26.12
94 Јун 30, 2023 Авг 25, 2023 26.30
22 Окт 1, 2010 Ное 26, 2010 26.36
97 Јан 5, 2024 Мар 1, 2024 26.41
12 Ное 21, 2008 Јан 20, 2009 26.55
36 Апр 30, 2013 Јун 25, 2013 26.58
7 Дек 7, 2007 Фев 8, 2008 26.61
39 Ное 15, 2013 Јан 14, 2014 26.66
4 Апр 25, 2007 Јул 3, 2007 26.66
23 Дек 7, 2010 Фев 4, 2011 26.70
5 Јул 17, 2007 Сеп 11, 2007 26.77
61 Сеп 29, 2017 Ное 24, 2017 26.80
11 Сеп 12, 2008 Ное 7, 2008 26.80
92 Фев 24, 2023 Апр 21, 2023 26.81
89 Авг 19, 2022 Окт 14, 2022 26.83
42 Јун 6, 2014 Авг 1, 2014 26.84
77 Јул 17, 2020 Сеп 11, 2020 26.96
82 Мај 28, 2021 Јул 23, 2021 27.03
87 Апр 15, 2022 Јун 10, 2022 27.07
48 Јун 26, 2015 Авг 21, 2015 27.21
74 Јан 10, 2020 Мар 6, 2020 27.26
98 Мар 8, 2024 Мај 3, 2024 27.26
55 Сеп 16, 2016 Ное 11, 2016 27.27
49 Авг 28, 2015 Окт 23, 2015 27.53
32 Јул 31, 2012 Сеп 25, 2012 27.67
34 Дек 11, 2012 Фев 12, 2013 27.92
76 Мај 15, 2020 Јул 10, 2020 27.93
63 Фев 2, 2018 Мар 30, 2018 28.10
50 Окт 30, 2015 Дек 26, 2015 28.16
66 Авг 10, 2018 Окт 5, 2018 28.17
16 Авг 21, 2009 Окт 16, 2009 28.22
13 Јан 30, 2009 Мар 27, 2009 28.23
2 Ное 24, 2006 Јан 30, 2007 28.91
56 Ное 18, 2016 Јан 13, 2017 29.04
21 Јул 27, 2010 Сеп 21, 2010 29.13
35 Фев 22, 2013 Апр 19, 2013 29.25
93 Апр 28, 2023 Јун 23, 2023 29.25
19 Мар 12, 2010 Мај 7, 2010 29.42
28 Ное 8, 2011 Јан 3, 2012 29.65
90 Окт 21, 2022 Дек 16, 2022 29.91
84 Окт 1, 2021 Ное 26, 2021 29.99
70 Апр 26, 2019 Јун 21, 2019 30.59
26 Јун 28, 2011 Авг 23, 2011 30.88
9 Апр 29, 2008 Јун 24, 2008 31.80