Jyllands-Ringen

Патека Технички податоци
Локација: Данска Моќност: 5
Датум: Не е на календарот Управување: 9
Должина на патеката: 312.8км Забрзување: 4
Круга: 136 Аеродинамички притисок: Висока
Разлика од круг: 2.3 км Претекнување: Нормално
Просечна брзина: 157.14 км/ч Тврдина на суспензијата: Медиум
Одржани трки: 5 Потрошувачка на гориво: Ниска
Број на кривини: 20 Потрошувачка на гуми: Висока
Време на влез/излез од боксот: 19.5s Ниво на грипот: Нормално
Категорија: не е Ф1
Рекорди
Види ги најдобрите кругови на сите менаџери
Сезона Најдобар квалификационен круг
S69, R5
Мар 7, 2019
Martin Bedoya 53.763s
Сезона Master
S69, R5
Мар 7, 2019
Vass István 55.209s
Сезона Pro
S69, R5
Мар 6, 2019
Nikolay Stanev 55.672s
Сезона Amateur
S63, R13
Мар 16, 2018
Lucian Chiru 57.154s
Сезона Rookie
S63, R13
Мар 14, 2018
Rares Bogdan 58.870s
Види ги најдобрите кругови во трка на сите менаџери
Сезона Рекорд на патеката
S69, R5
Мар 8, 2019
Martin Bedoya 52.691s
Сезона Master
S69, R5
Мар 8, 2019
Juan Carlos Caraballo 54.492s
Сезона Pro
S69, R5
Мар 8, 2019
Martti Kaasik 55.293s
Сезона Amateur
S66, R3
Авг 17, 2018
Nikolay Borzenkov 56.471s
Сезона Rookie
S63, R13
Мар 16, 2018
Jason Claydon 57.736s
Опис

Јиланд-Ринген е тркачка патека во Ресенбро, биску до Силкеборг во Данска. Патеката е продолжена од 1.475 километри на 2.3 километри во 2003 година,со конектирање на патеката со овалната патека во близина. Тесниот, кружен во Данска го викаат уште Данска Гран При трка во 1968 година, 1969 и 1970 година каде се одржуваат трките на Спортски Прототип болиди и Спортски ГТ автомобили. Кревањето на популарноста доаѓа во 1990 година, каде Јиландсринген е центар на сите активности за новата Дански Туринг Шампионат (DTC).

Историја
Сезона Трка Победник Пол-поз Најбрз круг
55 9 Dmitri Nadkho
1h16:17.940s
Dmitri Nadkho
1:49.000s
Dmitri Nadkho
54.996s
Квалификациски резултати
Конечни резултати | Снимка од трката
56 Тест патека Total test laps: 1850536
Your test laps: ???
- Andrej Rilke
53.950s
Минати тест сесии
Резултати од тестирањето
60 3 Christos Bobolis4
1h16:31.259s
Ioannis Dimitroglou3
1:48.502s
Atis Praudins
54.786s
Квалификациски резултати
Конечни резултати | Снимка од трката
63 13 Marek Hajnrych
1h16:09.734s
Vsevolod Demydov2
1:50.365s
Sam Wainwright
54.406s
Квалификациски резултати
Конечни резултати | Снимка од трката
66 3 Radek Sus
2h9:49.945s
Rafal Celejewski
1:50.762s
Róbert László1
54.083s
Квалификациски резултати
Конечни резултати | Снимка од трката
69 5 Martin Bedoya
2h7:54.507s
Martin Bedoya
1:48.340s
Martin Bedoya
52.691s
Квалификациски резултати
Конечни резултати | Снимка од трката