Grand Prix Racing Online Форум > Bug forum > Problema con el reseteo de mi cuenta Додади ја оваа тема на листата на игнорирани теми Додади ја оваа тема, на списокот на теми
Страница [1
Автор Тема: Problema con el reseteo de mi cuenta 1 одговор
Gustavo Valero
(Група Amateur - 51)



Мислења: 10
  Држава:
Венецуела 
Сертификат: 
Ми се допаѓа ова мислење (0)   Не ми се допаѓа ова мислење (1)
Старо мислење #1 Испратено Авг 4 2018, 21:18:33 Цитирај 
Buen dia, antes de culminar la temporada pasada yo pedi resetear mi cuenta e iniciar desde rockie cosa que no paso y sigo en amateur, por favor si alguien me puede ayudar, gracias
Florencia Caro
(Група Master - 3)



ГПРО Персонал
Мислења: 17154
  Држава:
Аргентина 
Сертификат: 
Ми се допаѓа ова мислење (3)   Не ми се допаѓа ова мислење (0)
Старо мислење #2 Испратено Авг 4 2018, 21:29:56 (последно изменето Авг 4 2018, 21:31:00 од Florencia Caro) Цитирај 
El reset se puede solicitar ANTES de la carrera 15 únicamente, si lo hiciste más tarde no tiene efecto, ese pudo haber sido el motivo. Te recomiendo le escribas a un admin para revisar el tema, Vlad o Jukka suelen estar activos todos los días.
----
Por favor usar idioma Inglés en los foros principales, o usar el hilo de Idioma Español: /forum/ViewTopic.asp?TopicId=4754#scroll

English only in the main forums, or you can use Spanish Language Topic /forum/ViewTopic.asp?TopicId=4754#scroll
Страница [1
Grand Prix Racing Online Форум > Bug forum > Problema con el reseteo de mi cuenta Додади ја оваа тема на листата на игнорирани теми Додади ја оваа тема, на списокот на теми

Одговори на оваа тема