Sepang

Litar Data teknikal
Lokasi: Malaysia Kuasa: 14
Tarikh: Tiada di kalendar Kawalan: 11
Jarak perlumbaan: 310.4km Pecutan: 14
Lap: 55 Kuasabawah: Sederhana
Jarak lap: 5.644 km Pemintasan: Normal
Kelajuan purata: 220.14 km/j Kekerasan suspensi: Sederhana
Grand Prix Diadakan: 32 Penggunaan minyak: Sederhana
Bilangan selekoh: 17 Kelusuhan tayar: Sederhana
Masa masuk/keluar pit: 24s Tahap cengkaman: Amat tinggi
Kategori: bekas F1
Rekod
Lihat pusingan kelayakan terbaik semua pengurus
Musim Lap kelayakan terbaik
S14, R1
Apr 7, 2009
Jari Aareskoski2 1:33.239s
Musim Master
S47, R12
Jun 2, 2015
Piotr Wechterowicz 1:34.347s
Musim Pro
S69, R14
Apr 6, 2019
Sagar Abhyankar 1:35.376s
Musim Amateur
S69, R14
Apr 9, 2019
Aleksey Odegov 1:37.052s
Musim Rookie
S69, R14
Apr 8, 2019
Kristof Aelbrecht 1:39.855s
Lihat pusingan perlumbaan terbaik semua pengurus
Musim Rekod litar
S64, R4
Apr 17, 2018
Roland Postle5 1:32.290s
Musim Master
S55, R5
Sep 30, 2016
Michał Wilczyński 1:33.529s
Musim Pro
S64, R4
Apr 17, 2018
Ilya Vedenikov 1:34.149s
Musim Amateur
S69, R14
Apr 9, 2019
Jason Claydon 1:36.472s
Musim Rookie
S32, R15
Sep 18, 2012
Radek Sus 1:38.476s
Penerangan

Sepang mencetuskan impresi besar apabila menyertai kalendar F1 pada 1999. Para pemandu menyukai ruangan terbuka yang luas dan selekoh selesa, sementara prasarananya adalah antara yang terbaik. Perlumbaan '99 menyaksikan salah satu daripada kontroversi terbesar dalam sejarah F1 terkini apabila pemandu Ferrari iaitu Eddie Irvine dan Michael Schumacher hilang kelayakan tempat pertama dan tempat kedua kerana menggunakan komponen terlarang.

Dua perlumbaan berikutnya turut didominasi oleh Ferrari. Pada tahun 2000, Schumacher meraikan kejayaan kejuaraan dua minggu selepas memenangi gelaran di Jepun dan setahun kemudian beliau dan Rubens Barrichello mempamerkan semangat melawan mengagumkan selepas kehilangan hampir seminit penukaran tayar basah.

Ralf Schumacher menamatkan dominasi Ferrari pada 2002, menang selesa selepas abangnya Michael dan rakan sepasukan Juan Pablo Montoya berlanggar di selekoh pertama. Kedua-duanya kembali bertarung untuk menamatkan perlumbaan di podium tetapi pemandu Colombia ini menerima penalti pandu lalu pertamanya di atas kesalahan ini. McLaren memenangi gelaran pada 2003, Kimi Raikkonen memenangi perlumbaan di sini untuk kali pertama.

Sejarah
Musim Perlumbaan Pemenang Posisi pole Lap terpantas
3 15 Leandro Sereno
1h30:42.839s
Leandro Sereno
3:12.738s
Leandro Sereno
1:36.588s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
4 Litar ujian Total test laps: 112391
Your test laps: ???
- Leandro Sereno
1:34.159s
Sesi ujian terdahulu
Keputusan ujian
5 5 Petar Totev2
1h31:58.231s
Maxim Kotov
3:14.226s
Vladimir Islentiev
1:38.206s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
7 1 Cristian Iorga1
1h31:37.910s
Peter Helcmanovsky
3:17.224s
Cristian Iorga1
1:38.174s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
8 9 Edvinas Pranculevicius
1h30:24.094s
Edvinas Pranculevicius
3:14.642s
Jari Aareskoski
1:35.912s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
9 15 Maxim Kotov2
1h30:13.538s
Gatis Laugalis1
3:15.324s
Vladimir Islentiev
1:36.713s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
11 14 Jari Aareskoski
1h28:49.686s
Leandro Sereno
3:10.082s
Jari Aareskoski
1:34.131s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
12 15 Jari Aareskoski
1h28:26.182s
Jari Aareskoski
3:09.379s
Heidi Aareskoski
1:33.843s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
14 1 Jari Aareskoski2
1h28:05.989s
Jari Aareskoski2
3:06.813s
Jari Aareskoski2
1:33.553s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
16 12 Jari Aareskoski2
1h28:20.738s
Jari Aareskoski2
3:08.315s
Jari Aareskoski2
1:33.632s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
18 15 Toygun Senler
1h28:54.991s
Toygun Senler
3:10.907s
Vladimir Islentiev2
1:34.681s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
19 7 Vladimir Islentiev2
1h31:02.455s
Toygun Senler1
3:10.599s
Toygun Senler1
1:34.753s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
21 15 Zdenek Hladik
1h32:50.657s
Zdenek Hladik
3:26.125s
Zdenek Hladik
1:34.557s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
22 5 Zdenek Hladik
1h29:02.324s
Zdenek Hladik
3:25.792s
Zdenek Hladik
1:34.947s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
29 13 Justinas Smyšliajevas3
1h28:25.325s
Atis Praudins
3:09.085s
Toygun Senler3
1:33.560s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
30 2 Atis Praudins
1h29:30.138s
Leandro Sereno2
3:11.395s
Heidi Aareskoski2
1:35.009s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
32 15 Atis Praudins
1h28:50.581s
Atis Praudins
3:08.944s
Atis Praudins
1:33.916s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
33 2 Toygun Senler4
1h28:53.045s
Atis Praudins
3:09.169s
Rimantas Sagatas1
1:34.231s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
35 9 Leandro Sereno5
1h39:58.204s
Sion Francis
3:37.972s
Leandro Sereno5
1:47.577s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
37 13 Leandro Sereno5
1h28:39.011s
Leandro Sereno5
3:10.685s
Leandro Sereno5
1:35.027s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
39 14 Rafael Mantovani
1h39:18.747s
Ian Lynch
3:37.599s
Vsevolod Demydov1
1:35.656s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
41 1 Leandro Sereno6
1h28:30.086s
João Monteiro1
3:08.222s
Radek Sus
1:33.586s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
46 11 Leandro Sereno6
1h35:10.897s
Roland Postle2
3:24.946s
Roland Postle2
1:35.710s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
47 12 Leandro Sereno6
1h41:32.590s
Christos Bobolis
3:23.957s
Vsevolod Demydov2
1:48.699s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
49 12 Christos Bobolis1
1h29:00.907s
Jan Pavlicek
3:09.600s
Jan Pavlicek
1:34.518s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
52 2 Ioannis Dimitroglou
1h28:30.001s
Jukka Sireni
3:09.472s
Dmitry Shevel
1:33.376s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
55 5 Christos Bobolis3
1h29:19.810s
Maxim Kotov2
3:09.297s
Grzesiek Jakubiak
1:33.042s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
59 8 Jukka Sireni1
1h34:04.497s
Rimantas Sagatas2
3:10.029s
Alexey Manukalov
1:32.774s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
61 1 Paulo Pinto1
1h27:44.540s
Ioannis Dimitroglou3
3:08.713s
Paulo Pinto1
1:32.808s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
63 14 Roland Postle5
1h28:07.252s
Roland Postle5
3:08.723s
Roland Postle5
1:32.938s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
64 4 Roland Postle5
1h27:16.636s
Alex Holland
3:08.582s
Roland Postle5
1:32.290s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
67 10 Radek Sus
1h28:40.347s
Toni Söyrinki
3:23.791s
Michael Keeney
1:33.106s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
69 14 Alpo Kaakinen
1h39:41.277s
Max Watson
3:09.046s
Yug Desai
1:35.153s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan