Brasilia

Litar Data teknikal
Lokasi: Brazil Kuasa: 16
Tarikh: Tiada di kalendar Kawalan: 15
Jarak perlumbaan: 301.1km Pecutan: 7
Lap: 55 Kuasabawah: Sederhana
Jarak lap: 5.475 km Pemintasan: Sukar
Kelajuan purata: 210.98 km/j Kekerasan suspensi: Keras
Grand Prix Diadakan: 19 Penggunaan minyak: Tinggi
Bilangan selekoh: 12 Kelusuhan tayar: Sederhana
Masa masuk/keluar pit: 13.5s Tahap cengkaman: Normal
Kategori: bekas F1
Rekod
Lihat pusingan kelayakan terbaik semua pengurus
Musim Lap kelayakan terbaik
S69, R10
Mac 26, 2019
Alpo Kaakinen 1:35.247s
Musim Master
S69, R10
Mac 23, 2019
Dmitry Nechitailo 1:36.466s
Musim Pro
S63, R4
Feb 13, 2018
Mihail Golovanov 1:37.676s
Musim Amateur
S69, R10
Mac 25, 2019
Pedro Nazaré 1:39.936s
Musim Rookie
S49, R15
Okt 16, 2015
Gary Mullins 1:42.998s
Lihat pusingan perlumbaan terbaik semua pengurus
Musim Rekod litar
S69, R10
Mac 26, 2019
Mihail Morozov 1:33.412s
Musim Master
S63, R4
Feb 13, 2018
Rui Silva 1:36.330s
Musim Pro
S69, R10
Mac 26, 2019
Tom Seib 1:37.054s
Musim Amateur
S51, R15
Feb 23, 2016
Szente Szabolcs 1:38.523s
Musim Rookie
S47, R14
Jun 9, 2015
Andrea D`Agostino 1:40.110s
Penerangan

Autódromo Internacional Nelson Piquet adalah litar perlumbaan di Brasília, ibu negara Brazil. Dengan panjang 5.475, nama asal litar ini adalah Autódromo de Brasília pada awalnya dalam tahun 1974, tetapi kemudiannya ditukar kepada nama semasa. Litar ini membawa perlumbaan Formula 1 bukan kejuaraan ke Brasília pada penghujung musim 1974.

Sejak 1995, litar ini telah disewakan kepada NZ Empreendimentos, salah satu syarikat Nelson Piquet, oleh kerajaan Pusat Brazil. Tetapi pada 2006, Kawasan Pusat mengambilalih semula pengurusan litar ini disebabkan kekurangan perhatian NZ Empreendimentos terhadap pengurusan litar.

Sumber: Wikipedia

Sejarah
Musim Perlumbaan Pemenang Posisi pole Lap terpantas
13 2 Martynas Molneris
1h32:55.606s
Martynas Molneris
3:13.108s
Martynas Molneris
1:36.466s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
15 13 Heidi Aareskoski1
1h30:04.823s
Heidi Aareskoski1
3:12.411s
Heidi Aareskoski1
1:36.442s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
17 16 Leandro Sereno1
1h30:15.300s
Jari Aareskoski3
3:13.439s
Tomasz Wypych
1:36.400s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
23 15 Edvinas Pranculevicius1
1h30:16.833s
Edvinas Pranculevicius1
3:14.193s
Edvinas Pranculevicius1
1:36.712s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
26 Litar ujian Total test laps: 919807
Your test laps: ???
- Laila Britāle
1:35.593s
Sesi ujian terdahulu
Keputusan ujian
29 2 Toygun Senler3
1h33:50.036s
Toygun Senler3
3:12.614s
Toygun Senler3
1:35.634s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
32 4 Wojciech Uzikowski
1h29:53.027s
Wojciech Uzikowski
3:13.179s
Sergey Tuzhilov
1:36.419s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
35 16 Rimantas Sagatas1
1h30:34.716s
Rimantas Sagatas1
3:15.578s
Michael Novikov
1:37.195s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
37 10 Leandro Sereno5
1h30:08.284s
Sion Francis
3:13.137s
Sion Francis
1:36.642s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
40 12 Rimantas Sagatas2
1h39:25.748s
Rimantas Sagatas2
3:26.309s
Rimantas Sagatas2
1:36.334s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
42 2 Vsevolod Demydov2
1h30:07.930s
Roland Postle
3:12.805s
Vsevolod Demydov2
1:35.839s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
47 14 Vsevolod Demydov2
1h29:54.915s
Leandro Sereno6
3:15.086s
Vsevolod Demydov2
1:36.292s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
49 15 Jan Pavlicek
1h30:19.223s
Zdenek Hladik3
3:13.754s
Jan Pavlicek
1:36.588s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
51 15 Ioannis Dimitroglou
1h29:36.049s
Jukka Sireni
3:13.679s
Ioannis Dimitroglou
1:35.818s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
56 12 Rafael Mantovani
1h30:01.183s
Michał Wilczyński
3:13.682s
Grzesiek Jakubiak
1:35.924s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
60 12 Paulo Pinto
1h28:58.228s
Paulo Pinto
3:13.871s
Paulo Pinto
1:34.701s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
62 7 Christos Bobolis4
1h30:42.093s
Marek Hajnrych
3:13.572s
Sam Wainwright
1:35.155s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
63 4 Roland Postle5
1h30:24.850s
Christos Bobolis4
3:13.522s
Radek Czech
1:35.670s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
66 13 Pavel Buhharin
1h29:48.839s
Rafal Celejewski
3:12.347s
Łukasz Dudek
1:35.513s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
69 10 Mihail Morozov
1h28:38.662s
Alpo Kaakinen
3:12.398s
Mihail Morozov
1:33.412s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan