Yas Marina

Litar Data teknikal
Lokasi: U.A.E Kuasa: 12
Tarikh: Tiada di kalendar Kawalan: 10
Jarak perlumbaan: 305.5km Pecutan: 17
Lap: 55 Kuasabawah: Sederhana
Jarak lap: 5.555 km Pemintasan: Sukar
Kelajuan purata: 218.8 km/j Kekerasan suspensi: Sederhana
Grand Prix Diadakan: 28 Penggunaan minyak: Rendah
Bilangan selekoh: 21 Kelusuhan tayar: Sederhana
Masa masuk/keluar pit: 18.5s Tahap cengkaman: Tinggi
Kategori: F1
Rekod
Lihat pusingan kelayakan terbaik semua pengurus
Musim Lap kelayakan terbaik
S45, R1
Dis 19, 2014
Leandro Sereno6 1:32.699s
Musim Master
S67, R13
Nov 21, 2018
Max Watson 1:34.582s
Musim Pro
S67, R13
Nov 22, 2018
Cédrick Flament 1:35.407s
Musim Amateur
S61, R17
Nov 22, 2017
Aleksandar Aleksandrov 1:36.896s
Musim Rookie
S38, R16
Nov 1, 2013
Anestis Mamplekos 1:39.880s
Lihat pusingan perlumbaan terbaik semua pengurus
Musim Rekod litar
S68, R7
Jan 11, 2019
Róbert László1 1:31.390s
Musim Master
S52, R10
Apr 12, 2016
Igor Pererva 1:33.241s
Musim Pro
S52, R10
Apr 12, 2016
Michał Wilczyński 1:33.936s
Musim Amateur
S54, R10
Ogo 16, 2016
Ivan Silva 1:34.763s
Musim Rookie
S61, R17
Nov 24, 2017
Nicolás Soto 1:36.966s
Penerangan

Litar Yas Marina adalah venue untuk Grand Prix Abu Dabhi. Litar ini direkabentuk oleh Hermann Tilke, dan terletak di Pulau Yas, sekitar 30 minit perjalanan dari ibu negara UAE, Abu Dabhi. Yas Marina adalah litar Formula Satu kedua di Timur Tengah, dengan yang pertama adalah di Bahrain. Direkabentuk sebagai versi Arab untuk Monaco, dua puluh satu selekoh melalui pulau buatan manusia di seberang pesisir Abu Dhabi, melintasi marina dan melalui Hotel Yas Marina dan seterusnya melalui kawasan berpasir, dengan beberapa laluan lurus dan selekoh tajam.

Litar ini mempunyai beberapa titik pemintasan yang berpotensi. Pit lurus ke selekoh 1 baik untuk kereta KERS. Dari selekoh 2, 3, 4 sehingga 5 adalah lokasi yang baik di mana kereta yang mempunyai kelajuan yang baik selepas keluar dari selekoh 4 boleh berada di sebelah pemandu lain dan memintas mereka. Selepas selekoh 7 laluan lurus terpanjang pada kalendar Formula satu diakhiri dengan pembrekan berat di selekoh 8. Akhir sekali belokan panjang sehingga selekoh 11 adalah berpotensi untuk pemintasan terutamanya untuk kereta KERS.

Laluan keluar pit litar ini melalui bawah litar sebenar melalui satu terowong. Juga, sebahagian litar ini melalui salah satu hotel yang terdapat di sini.

Sumber: Wikipedia

Sejarah
Musim Perlumbaan Pemenang Posisi pole Lap terpantas
17 2 Tomasz Wypych
1h28:32.659s
Tomasz Wypych
3:06.708s
Tomasz Wypych
1:33.971s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
18 14 Toygun Senler
1h28:46.792s
Tomasz Wypych
3:12.358s
Vladimir Islentiev2
1:34.745s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
20 6 Toygun Senler2
1h28:16.843s
Toygun Senler2
3:10.834s
Toygun Senler2
1:34.398s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
22 13 Zdenek Hladik
1h32:46.456s
Toygun Senler3
3:10.479s
Toygun Senler3
1:34.930s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
23 8 Edvinas Pranculevicius1
1h28:28.637s
Edvinas Pranculevicius1
3:09.022s
Zdenek Hladik1
1:34.062s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
26 12 Zdenek Hladik3
1h34:11.006s
Zdenek Hladik3
3:37.834s
Zdenek Hladik3
1:34.158s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
28 2 Toygun Senler3
1h27:47.881s
Leandro Sereno2
3:08.852s
Toygun Senler3
1:33.267s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
29 12 Atis Praudins
1h28:28.062s
Marek Marchewka
3:10.268s
Atis Praudins
1:34.152s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
30 3 Leandro Sereno2
1h28:32.791s
Mark Webster
3:10.710s
Denis Grahov
1:34.422s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
31 8 Rimantas Sagatas
1h40:29.525s
Justinas Smyšliajevas4
3:08.182s
Daneks Britāls
1:35.181s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
32 Litar ujian Total test laps: 1080050
Your test laps: ???
- Tomasz Petryk
1:33.524s
Sesi ujian terdahulu
Keputusan ujian
33 9 Rimantas Sagatas1
1h27:57.461s
Atis Praudins
3:07.935s
Atis Praudins
1:33.360s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
34 13 Leandro Sereno4
1h28:05.927s
Toygun Senler4
3:07.478s
Toygun Senler4
1:33.541s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
35 6 Rimantas Sagatas1
1h27:45.158s
Rimantas Sagatas1
3:07.864s
Rimantas Sagatas1
1:33.134s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
38 16 Rimantas Sagatas2
1h28:05.156s
Rimantas Sagatas2
3:06.732s
Rimantas Sagatas2
1:33.164s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
40 2 Apostolis Goutzos
1h28:43.075s
Apostolis Goutzos
3:08.747s
Nikolay Borzenkov
1:33.688s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
42 16 Frederico Neves
1h41:35.852s
Frederico Neves
3:38.156s
Alexey Manukalov
1:48.829s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
45 1 Leandro Sereno6
1h30:04.609s
Roland Postle1
3:20.980s
Leandro Sereno6
1:33.043s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
48 13 Roland Postle3
1h37:52.062s
Christos Bobolis
3:37.110s
Christos Bobolis
1:34.233s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
50 9 Roland Postle3
1h28:14.324s
Ioannis Dimitroglou
3:09.170s
Roland Postle3
1:33.936s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
51 4 Jan Pavlicek
1h28:10.369s
Jan Pavlicek
3:07.624s
Roland Postle4
1:33.676s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
52 10 Ioannis Dimitroglou
1h28:15.028s
Christos Bobolis2
3:09.088s
Roland Postle4
1:32.993s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
54 10 Christos Bobolis2
1h28:13.989s
Jan Pavlicek2
3:06.908s
Roland Postle4
1:32.961s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
56 3 Vsevolod Demydov2
1h28:38.074s
Christos Bobolis3
3:23.348s
Vsevolod Demydov2
1:33.241s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
57 13 Christos Bobolis3
1h28:15.484s
Christos Bobolis3
3:08.559s
Justinas Smyšliajevas4
1:32.651s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
59 Litar ujian Total test laps: 1192738
Your test laps: ???
- Janne Väänänen
1:33.602s
Sesi ujian terdahulu
Keputusan ujian
61 17 Roland Postle4
1h27:38.648s
Róbert László
3:08.570s
Roland Postle4
1:32.758s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
64 2 Łukasz Dudek
1h28:13.197s
Christos Bobolis4
3:09.185s
Theodosis Vogiatzis
1:32.863s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
67 13 Geoff Atkin
1h29:57.726s
Ioannis Dimitroglou3
3:22.891s
Michael Keeney
1:32.412s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
68 7 Róbert László1
1h28:51.518s
Rafal Celejewski
3:22.322s
Róbert László1
1:31.390s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan