Yeongam

Litar Data teknikal
Lokasi: Korea Selatan Kuasa: 11
Tarikh: Apr 5, 2019 Kawalan: 15
Jarak perlumbaan: 309.2km Pecutan: 13
Lap: 55 Kuasabawah: Tinggi
Jarak lap: 5.622 km Pemintasan: Normal
Kelajuan purata: 216.75 km/j Kekerasan suspensi: Sederhana
Grand Prix Diadakan: 26 Penggunaan minyak: Sederhana
Bilangan selekoh: 18 Kelusuhan tayar: Tinggi
Masa masuk/keluar pit: 23.5s Tahap cengkaman: Normal
Kategori: bekas F1
Rekod
Lihat pusingan kelayakan terbaik semua pengurus
Musim Lap kelayakan terbaik
S37, R12
Ogo 13, 2013
João Monteiro1 1:34.438s
Musim Master
S66, R16
Sep 29, 2018
Yug Desai 1:35.429s
Musim Pro
S37, R12
Ogo 13, 2013
Max Watson 1:36.749s
Musim Amateur
S49, R8
Sep 22, 2015
Mario Põldma 1:38.347s
Musim Rookie
S46, R17
Apr 17, 2015
Neophytos Christodoulides 1:41.897s
Lihat pusingan perlumbaan terbaik semua pengurus
Musim Rekod litar
S66, R16
Okt 2, 2018
Rafal Celejewski 1:33.373s
Musim Master
S65, R14
Jul 24, 2018
Zoltan Kormos 1:34.421s
Musim Pro
S29, R15
Mac 2, 2012
Yuriy Vizir 1:35.696s
Musim Amateur
S49, R8
Sep 22, 2015
Mario Põldma 1:37.115s
Musim Rookie
S53, R10
Jun 14, 2016
Luca Bertani 1:38.597s
Penerangan

Pada 2010, Grand Prix Korea yang pertama kalinya akan diadakan di sepanjang pelabuhan. Litar perlumbaan akan dinamakan Litar Antarabangsa Korea. Litar perlumbaan telah direkabentuk oleh perekabentuk litar perlumbaan terkenal Herman Tilke. Litar ini akan menjadi kekal sebahagian, dan sebahagian lagi adalah sementara. Pembinaan bermula pada 2007, dan dijangka siap pada 2010. Litar ini akan menjadi tuan rumah kepada Grand Prix sehinggalah 2016. Selepas itu, pilihan 5 tahun boleh diputuskan untuk mengekalkan perlumbaan di sini sehinggalah sekurang-kurangnya 2021.

Penganjur berkata litar utama termasuklah laluan lurus terpanjang di Asia sepanjang 1.2 km yang membolehkan kelajuan sehingga 320km/j. Litar 3km berasingan akan digunakan untuk acara tempatan.

Sejarah
Musim Perlumbaan Pemenang Posisi pole Lap terpantas
20 10 Vladimir Islentiev2
1h42:05.451s
Toygun Senler2
3:41.307s
Martynas Molneris
1:49.392s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
22 7 Edvinas Pranculevicius1
1h30:07.729s
Edvinas Pranculevicius1
3:13.529s
Edvinas Pranculevicius1
1:35.832s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
23 9 Edvinas Pranculevicius1
1h30:00.083s
Edvinas Pranculevicius1
3:12.021s
Edvinas Pranculevicius1
1:35.784s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
25 4 Zdenek Hladik2
1h29:49.891s
Zdenek Hladik2
3:13.255s
Zdenek Hladik2
1:35.325s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
27 13 Leandro Sereno2
1h41:59.122s
Leandro Sereno2
3:10.445s
David Rolleston
1:35.734s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
29 15 Justinas Smyšliajevas3
1h29:21.371s
Atis Praudins
3:10.780s
Atis Praudins
1:34.719s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
33 3 Leandro Sereno3
1h32:00.932s
Leandro Sereno3
3:26.877s
Leandro Sereno3
1:36.301s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
36 13 João Monteiro
1h29:41.232s
Leandro Sereno5
3:11.276s
João Monteiro
1:35.438s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
37 12 Sion Francis
1h29:41.303s
João Monteiro1
3:10.475s
Sion Francis
1:34.896s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
38 8 Vsevolod Demydov
1h30:20.980s
Vsevolod Demydov
3:12.003s
Ilya Medvedev
1:35.451s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
40 14 Leandro Sereno6
1h31:26.855s
Leandro Sereno6
3:12.849s
Leandro Sereno6
1:35.561s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
44 11 Roland Postle
1h30:03.976s
Roland Postle
3:11.024s
Roland Postle
1:35.353s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
46 17 Leandro Sereno6
1h30:08.665s
Leandro Sereno6
3:13.373s
Roland Postle2
1:36.081s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
48 14 Christos Bobolis
1h36:03.648s
José Abi Jaudi
3:11.245s
Mikołaj Przybylski
1:35.684s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
49 8 Vsevolod Demydov2
1h35:51.984s
Vsevolod Demydov2
3:26.721s
Paulo Pinto
1:35.303s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
51 3 Jan Pavlicek
1h29:40.508s
Zdenek Hladik3
3:12.670s
Zdenek Hladik3
1:35.888s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
53 10 Jan Pavlicek1
1h38:36.752s
Jan Pavlicek1
3:39.025s
Alexey Manukalov
1:35.587s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
55 4 Evaldas Ruseckas
1h29:34.713s
Evaldas Ruseckas
3:11.087s
Dmitri Nadkho
1:33.538s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
56 4 Ioannis Dimitroglou2
1h30:09.666s
Eduard Gindullin
3:12.538s
Michał Wilczyński
1:34.679s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
58 4 Jukka Sireni
1h42:27.927s
Jarosław Nowacki
3:26.295s
Rimantas Sagatas2
1:35.593s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
59 11 Christos Bobolis4
1h30:01.756s
Christos Bobolis4
3:11.719s
Nuno Vicente
1:34.444s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
61 15 Roland Postle4
1h28:28.505s
Róbert László
3:12.595s
Tamás Végh
1:33.542s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
63 16 Alpo Kaakinen
1h29:17.347s
Radek Czech
3:10.791s
Radek Czech
1:33.603s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
65 14 Ioannis Dimitroglou3
1h33:34.361s
Ioannis Dimitroglou3
3:26.860s
Róbert László1
1:33.526s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
66 16 Radek Sus
1h28:55.881s
Rafal Celejewski
3:10.806s
Rafal Celejewski
1:33.373s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
69 13 Alpo Kaakinen
1h28:45.559s
Róbert László2
3:11.237s
Róbert László2
1:33.894s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan