Bucharest Ring

Litar Data teknikal
Lokasi: Romania Kuasa: 8
Tarikh: Tiada di kalendar Kawalan: 6
Jarak perlumbaan: 245.7km Pecutan: 8
Lap: 80 Kuasabawah: Rendah
Jarak lap: 3.071 km Pemintasan: Mudah
Kelajuan purata: 149.64 km/j Kekerasan suspensi: Keras
Grand Prix Diadakan: 11 Penggunaan minyak: Amat tinggi
Bilangan selekoh: 14 Kelusuhan tayar: Rendah
Masa masuk/keluar pit: 24s Tahap cengkaman: Normal
Kategori: bukan F1
Rekod
Lihat pusingan kelayakan terbaik semua pengurus
Musim Lap kelayakan terbaik
S62, R1
Nov 29, 2017
Bráulio Monteiro 1:13.971s
Musim Master
S62, R1
Dis 1, 2017
Márton Martin Safranyik 1:14.727s
Musim Pro
S38, R11
Okt 15, 2013
Viktor Dyankov 1:15.859s
Musim Amateur
S38, R11
Okt 15, 2013
Maja Soren 1:17.863s
Musim Rookie
S38, R11
Okt 15, 2013
Anestis Mamplekos 1:20.496s
Lihat pusingan perlumbaan terbaik semua pengurus
Musim Rekod litar
S62, R1
Dis 1, 2017
David Rolleston 1:13.889s
Musim Master
S62, R1
Dis 1, 2017
Rui Silva 1:14.614s
Musim Pro
S62, R1
Dis 1, 2017
Katerina Kakni 1:15.590s
Musim Amateur
S52, R4
Mac 22, 2016
Ivars Vilks 1:17.306s
Musim Rookie
S67, R14
Nov 27, 2018
Jason Claydon 1:19.024s
Penerangan

Bucharest Ring adalah litar jalanan di ibu negara Romania di Bucharest. Direkabentuk oleh pereka terkenal Hermann Tilke, litar ini terletak di tengah-tengah bandar, dan mempunyai Istana Parlimen di tengah-tengahnya. Pada September 2010 telah diumumkan bahawa litar ini akan menjadi tuan rumah kepada satu pusingan kejuaraan Auto GP pada Julai 2011, yang mana acara ini kemudiannya dikenali sebagai GP Bucharest.

Bucharest Ring adalah tuan rumah kepada banyak perlumbaan, termasuk Kejuaraan FIA GT, Kejuaraan Formula Tiga Britain, Kejuaraan FIA GT3 Eropah dan "Dacia Logan Cup".

Litar ini memiliki 7 selekoh kiri dan 7 selekoh kanan dan berkepanjangan 3.071 km.

Sejarah
Musim Perlumbaan Pemenang Posisi pole Lap terpantas
23 12 Zdenek Hladik1
1h46:43.700s
Edvinas Pranculevicius1
2:30.867s
Edvinas Pranculevicius1
1:16.319s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
27 1 Justinas Smyšliajevas1
1h43:20.201s
Justinas Smyšliajevas1
2:40.058s
Justinas Smyšliajevas1
1:15.551s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
32 6 Sergey Lyogky
1h56:58.092s
Sergey Lyogky
2:53.273s
Sergey Lyogky
1:26.255s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
33 17 Leandro Sereno3
1h44:31.720s
Toygun Senler4
2:33.028s
Nathan Skelly
1:15.939s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
38 11 Aleksej Sutkin
1h57:03.369s
Sion Francis
2:30.215s
Joao Barbosa
1:17.147s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
45 4 Nikolay Borzenkov
1h59:27.902s
Roland Postle1
2:31.586s
Maja Soren
1:17.133s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
48 7 Nikolay Borzenkov
1h43:59.151s
Nikolay Borzenkov
2:31.237s
Nikolay Borzenkov
1:16.029s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
52 4 Ioannis Dimitroglou
1h43:51.604s
Mark Webster
2:31.166s
Ioannis Dimitroglou
1:15.010s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
56 9 Roland Postle4
1h43:18.441s
Pavel Buhharin
2:30.509s
Vsevolod Demydov2
1:14.320s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
62 1 Sam Wainwright
1h42:35.153s
Bráulio Monteiro
2:29.450s
David Rolleston
1:13.889s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
67 14 Radek Sus
1h51:18.154s
Yug Desai
2:42.384s
Martin Bedoya
1:14.700s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan