Rafaela Oval

Litar Data teknikal
Lokasi: Argentina Kuasa: 18
Tarikh: Tiada di kalendar Kawalan: 10
Jarak perlumbaan: 317.3km Pecutan: 6
Lap: 67 Kuasabawah: Rendah
Jarak lap: 4.736 km Pemintasan: Amat mudah
Kelajuan purata: 341.7 km/j Kekerasan suspensi: Sederhana
Grand Prix Diadakan: 10 Penggunaan minyak: Amat tinggi
Bilangan selekoh: 8 Kelusuhan tayar: Tinggi
Masa masuk/keluar pit: 10s Tahap cengkaman: Normal
Kategori: bukan F1
Rekod
Lihat pusingan kelayakan terbaik semua pengurus
Musim Lap kelayakan terbaik
S68, R2
Dis 18, 2018
Roland Postle6 53.291s
Musim Master
S68, R2
Dis 17, 2018
David Jones-Winkley 54.760s
Musim Pro
S68, R2
Dis 17, 2018
Dominik Stolybka 57.205s
Musim Amateur
S68, R2
Dis 15, 2018
Csaba Juhász 59.626s
Musim Rookie
S49, R16
Okt 20, 2015
Gary Mullins 1:04.412s
Lihat pusingan perlumbaan terbaik semua pengurus
Musim Rekod litar
S68, R2
Dis 18, 2018
Róbert László1 49.895s
Musim Master
S68, R2
Dis 18, 2018
Christophe Dumont 52.676s
Musim Pro
S68, R2
Dis 18, 2018
Vitaliy Repetsky 53.772s
Musim Amateur
S68, R2
Dis 18, 2018
Dainius Vaškys 56.345s
Musim Rookie
S42, R11
Jul 11, 2014
Valery Grigorev 58.831s
Penerangan

Autódromo Ciudad de Rafaela adalah trek perlumbaan motor di Rafaela, Santa Fe, Argentina yang dibina pada tahun 1952 dan berturap pada tahun 1966. Kawasan ini dimiliki oleh Atlético de Rafaela - menjadi tuan rumah perlumbaan 500 Millas Argentinas hingga tahun 1971. Perlumbaan USAC Rafaela Indy 300 yang diadakan di Autódromo pada tahun 1971, dimenangi oleh Al Unser dalam Turbo Colt-Ford. Siri lumba utama sekarang yang menggunakan trek ini termasuk TC2000, Turismo Carretera, TRV6, Formula Tiga Sudamericana, dan Kejohanan Kereta Super Touring Amerika Selatan.

Sejarah
Musim Perlumbaan Pemenang Posisi pole Lap terpantas
42 11 Rimantas Sagatas2
1h6:23.891s
Nikolay Borzenkov
2:01.509s
Rimantas Sagatas2
56.850s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
44 6 Roland Postle
1h13:28.961s
Roland Postle
2:12.310s
Maja Soren
57.064s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
46 5 Mihail Morozov
1h17:45.952s
João Monteiro2
1:58.701s
Florencia Caro
57.140s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
49 16 Christos Bobolis1
1h5:28.747s
Jan Pavlicek
1:59.184s
Roland Postle3
56.079s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
51 14 Zdenek Hladik3
1h12:55.095s
Roland Postle4
2:19.644s
Zdenek Hladik3
56.717s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
54 7 Christos Bobolis2
1h5:47.724s
Christos Bobolis2
1:59.531s
Roland Postle4
56.071s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
59 6 Toni Söyrinki
1h5:55.779s
Christos Bobolis4
2:00.480s
Toni Söyrinki
55.634s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
62 8 Róbert László
1h5:45.674s
Ioannis Dimitroglou3
2:01.290s
Rafal Celejewski
55.327s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
64 17 Ioannis Dimitroglou3
1h5:14.110s
Marek Hajnrych
2:01.002s
Ioannis Dimitroglou3
55.391s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
68 2 Alpo Kaakinen
0h59:05.343s
Christos Bobolis4
1:48.826s
Róbert László1
49.895s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan