Jyllands-Ringen

Litar Data teknikal
Lokasi: Denmark Kuasa: 5
Tarikh: Tiada di kalendar Kawalan: 9
Jarak perlumbaan: 312.8km Pecutan: 4
Lap: 136 Kuasabawah: Tinggi
Jarak lap: 2.3 km Pemintasan: Normal
Kelajuan purata: 157.76 km/j Kekerasan suspensi: Sederhana
Grand Prix Diadakan: 7 Penggunaan minyak: Rendah
Bilangan selekoh: 20 Kelusuhan tayar: Tinggi
Masa masuk/keluar pit: 19.5s Tahap cengkaman: Normal
Kategori: bukan F1
Rekod
Lihat pusingan kelayakan terbaik semua pengurus
Musim Lap kelayakan terbaik
S69, R5
Mac 7, 2019
Martin Bedoya 53.763s
Musim Master
S74, R6
Jan 27, 2020
Nestor Vicente 54.558s
Musim Pro
S77, R6
Ogo 1, 2020
Maurizio Siracusa 55.568s
Musim Amateur
S77, R6
Ogo 3, 2020
Andy Goodall 56.934s
Musim Rookie
S63, R13
Mac 14, 2018
Rares Bogdan 58.870s
Lihat pusingan perlumbaan terbaik semua pengurus
Musim Rekod litar
S74, R6
Jan 28, 2020
Nevzat Kasapoglu 52.485s
Musim Master
S74, R6
Jan 28, 2020
Joachim Rang 53.942s
Musim Pro
S74, R6
Jan 28, 2020
Rolf Tobler 54.991s
Musim Amateur
S74, R6
Jan 28, 2020
Filip Kvesić 56.249s
Musim Rookie
S63, R13
Mac 16, 2018
Jason Claydon 57.736s
Penerangan

Jyllands-Ringen adalah litar perlumbaan motor di Resenbro, berhampiran Silkeborg di Denmark. Litar ini diperkembangkan dari 1,475 kilometer ke 2.3 kilometer pada tahun 2003, dengan menghubungkan trek ini kepada litar oval bersebelahan. Litar pendek, sempit dan berkelengkukan ini adalah rumah yang lebih dikenali sebagai Grand Prix Denmark pada tahun 1968, 1969 dan 1970 untuk kereta Sports Prototaip dan Sports GT. Kenaikan populariti perlumbaan tin-top pada hujung tahun 1990-an menyaksikan Jyllandsringen menjadi pusat kegiatan bagi Kejohanan Kereta Touring Denmark (DTC) yang baru.

Sejarah
Musim Perlumbaan Pemenang Posisi pole Lap terpantas
55 9 Dmitri Nadkho
1h16:17.940s
Dmitri Nadkho
1:49.000s
Dmitri Nadkho
54.996s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
56 Litar ujian Total test laps: 1850536
Your test laps: ???
- Andrej Rilke
53.950s
Sesi ujian terdahulu
Keputusan ujian
60 3 Christos Bobolis4
1h16:31.259s
Ioannis Dimitroglou3
1:48.502s
Atis Praudins
54.786s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
63 13 Marek Hajnrych
1h16:09.734s
Vsevolod Demydov2
1:50.365s
Sam Wainwright
54.406s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
66 3 Radek Sus
2h9:49.945s
Rafal Celejewski
1:50.762s
Róbert László1
54.083s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
69 5 Martin Bedoya
2h7:54.507s
Martin Bedoya
1:48.340s
Martin Bedoya
52.691s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
74 6 Nevzat Kasapoglu
2h6:14.399s
Jan Velske2
1:48.269s
Nevzat Kasapoglu
52.485s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
77 6 Yug Desai1
2h7:07.898s
George Slater
1:48.336s
George Slater
53.307s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan