Spa

Circuit Technische info
Land: Belgie Vermogen: 18
Datum: Niet op de kalender Handbaarheid: 16
Race afstand: 306.6km Acceleratie: 13
Ronden: 44 Vleugels: Normaal
Ronde overzicht: 6.968 km Inhalen: Normaal
Gemiddelde snelheid: 241.1 km/u Stijfheid ophanging: Normaal
GP's gehouden: 25 Brandstofverbruik: Hoog
Aantal bochten: 22 Slijtage banden: Normaal
Pittijd in/uit: 13.5s Grip level: Normaal
Categorie: F1
Records
Bekijk de beste kwalificerende ronden van alle managers
Seizoen Snelste kwalificatieronde
S14, R9
Mei 5, 2009
Jari Aareskoski2 1:45.213s
Seizoen Master
S14, R9
Mei 5, 2009
Alexander Hartmann 1:47.531s
Seizoen Pro
S12, R7
Dec 12, 2008
Ludwig Henry 1:48.351s
Seizoen Amateur
S60, R9
Aug 24, 2017
Maxim Stroganoff 1:50.710s
Seizoen Rookie
S14, R9
Mei 5, 2009
Andy Lewis 1:54.352s
Bekijk de beste race ronden van alle managers
Seizoen Circuit record
S60, R9
Aug 25, 2017
Róbert László 1:44.044s
Seizoen Master
S54, R13
Aug 26, 2016
Jesus Brea 1:45.453s
Seizoen Pro
S54, R13
Aug 26, 2016
Stefan Gommans 1:46.255s
Seizoen Amateur
S54, R13
Aug 26, 2016
Nikolay Borzenkov 1:48.099s
Seizoen Rookie
S54, R13
Aug 26, 2016
Mike Kreisz 1:50.414s
Omschrijving

De stad is genoemd naar het minerale water dat in de Ardeense heuvels ontdekt werd door de Romeinen. Het circuit is het geesteskind van de lokale Jules de Thier en vele bochten werden genoemd naar vlakbij gelegen steden, dorpen of geografische kenmerken – ‘Eau Rouge’ wordt genoemd naar de Stroompje dat vlakbij loopt, terwijl Stavelot, Blanchimont en Malmedy dichtbij gelegen steden en dorpen zijn.
De eerste GP werd hier gereden in 1925, bij de vroege winnaars zijn grootheden zoals Ascari en Nuvolari. Gedurende wereld oorlog II waren er geen races, de baan lag midden in het slagveld van de slag om Bastogne.
De jaren ’60 zagen de dominantie van Jim Clark met vier opeenvolgende overwinningen, alsook het ontstaan van een ander hoogtepunt de 1000km van Spa, deze race werd vijf maal gewonnen door de locale held Jacky Ickx.
De hoge snelheden zorgden er voor dat er ernstig over veiligheid werd gepraat. Stirling Moss en Jackie Stewart hadden allebei zware ongevallen hier, en drie piloten lieten het leven tijdens de 24 uren van Spa. De Belgische GP verhuisde toen naar het karakterloze Nivelles-Baulers circuit nabij Brussel.
1983 zag de terugkeer naar Spa-Francorchamps, en het evenement ging terug deel uitmaken van het Wereldkampioenschap. Er waren nog steeds ongevallen met onder andere een crash in een sportscarrace in Eau Rouge, met de dood van opkomende Duitse ster Stefan Bellof tot gevolg.
Ayrton Senna schreef vijf zeges op zijn naam hier tijdens de 1980’s, Schumacher drukte zijn stempel op de jaren 90 met vier overwinningen in zes races. De Duitser vindt het “zonder twijfel het beste circuit ter wereld”. De atmosfeer van Spa komt zeer dicht bij het gevoel van de oude Nurburgring. Eau Rouge wordt door iedereen, fans en rijders, beschouwd als de meest uitdagende bocht in F1.

Geschiedenis
Seizoen Wedstrijd Winnaar Pole position Snelste ronde
1 13 Petar Totev
1h23:33.237s
Petar Totev
4:03.323s
Manuel Gonzalez
1:51.034s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
2 9 Cristian Iorga
1h23:21.869s
Cristian Iorga
4:02.717s
Cristian Iorga
1:50.841s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
3 16 Petar Totev
1h22:09.610s
Petar Totev
3:56.989s
Petar Totev
1:49.990s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
5 17 Maxim Kotov
1h23:23.269s
Petar Totev2
3:42.308s
Vladimir Islentiev
1:51.661s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
6 4 Vladimir Islentiev
1h22:35.185s
Leandro Sereno
3:39.988s
Vladimir Islentiev
1:50.422s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
7 16 Jari Aareskoski
1h21:34.335s
Gatis Laugalis1
3:41.307s
Jari Aareskoski
1:48.946s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
9 Testcircuit Total test laps: 159233
Your test laps: ???
- Jari Aareskoski
1:46.232s
Oude testresultaten
Resultaten van testen
11 4 Leandro Sereno
1h32:15.419s
Leandro Sereno
3:54.586s
Jari Aareskoski
1:48.280s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
12 7 Jari Aareskoski
1h19:06.731s
Gatis Laugalis1
3:33.266s
Jari Aareskoski
1:45.004s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
14 9 Heidi Aareskoski
1h18:49.448s
Heidi Aareskoski
3:32.671s
Jari Aareskoski2
1:45.341s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
16 3 Jari Aareskoski2
1h19:03.690s
Jari Aareskoski2
3:32.449s
Jari Aareskoski2
1:45.275s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
18 6 Vladimir Islentiev2
1h22:08.599s
Vladimir Islentiev2
3:54.485s
Toygun Senler
1:47.219s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
20 3 Toygun Senler2
1h20:11.423s
Toygun Senler2
3:38.177s
Toygun Senler2
1:46.888s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
21 10 Edvinas Pranculevicius
1h19:12.939s
Edvinas Pranculevicius
3:33.995s
Edvinas Pranculevicius
1:45.545s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
23 4 Edvinas Pranculevicius1
1h19:37.163s
Edvinas Pranculevicius1
3:34.093s
Leandro Sereno2
1:45.995s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
24 12 Edvinas Pranculevicius2
1h19:48.976s
Edvinas Pranculevicius2
3:34.656s
Zdenek Hladik1
1:46.030s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
26 17 Zdenek Hladik3
1h19:28.060s
Zdenek Hladik3
3:34.418s
Zdenek Hladik3
1:45.584s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
28 11 Zdenek Hladik3
1h18:47.760s
Leandro Sereno2
3:33.890s
Leandro Sereno2
1:44.959s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
32 10 Wojciech Uzikowski
1h19:56.162s
Tomasz Kaminski
3:35.160s
Wojciech Uzikowski
1:46.464s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
35 13 Rimantas Sagatas1
1h19:38.828s
Rimantas Sagatas1
3:33.281s
Nico Zou
1:46.184s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
37 15 Toygun Senler4
1h19:51.386s
Sion Francis
3:34.946s
Nico Zou
1:46.287s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
43 4 João Monteiro1
1h19:59.639s
Leandro Sereno6
3:33.586s
Victor Chernyshev
1:46.241s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
48 17 Roland Postle3
1h20:05.162s
Nikolay Borzenkov
3:35.476s
Nikolay Borzenkov
1:46.792s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
54 13 Christos Bobolis2
1h19:46.537s
Alexey Manukalov
3:34.794s
Jan Pavlicek2
1:45.501s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
60 9 Rodrigo Velasco
1h18:22.203s
Alex Holland
3:34.922s
Róbert László
1:44.044s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race
66 5 Radek Sus
1h19:44.321s
Ioannis Dimitroglou3
3:35.056s
Marek Hajnrych
1:44.978s
Kwalificatie resultaten
Overzicht race | Herhaling race