Anderstorp

Circuit Technische info
Land: Zweden Vermogen: 9
Datum: Jul 2, 2024 Wegligging: 11
Race afstand: 281.8km Acceleratie: 9
Ronden: 70 Vleugels: Laag
Lengte: 4.026 km Inhalen: Zeer moeilijk
Gemiddelde snelheid: 210.26 km/u Stijfheid ophanging: Laag
GP's gehouden: 31 Brandstofverbruik: Hoog
Aantal bochten: 10 Slijtage banden: Normaal
Pittijd in/uit: 13.5s Grip level: Laag
Categorie: ex F1
Records
Bekijk de beste kwalificerende ronden van alle managers
Seizoen Snelste kwalificatieronde
S85, R15
Jan 25, 2022
Chris Adnams 1:09.608s
Seizoen Master
S85, R15
Jan 25, 2022
Ferenc Koncz 1:11.148s
Seizoen Pro
S41, R15
Mei 20, 2014
Kirill Sikachyov 1:12.077s
Seizoen Amateur
S7, R15
Feb 1, 2008
Marco Terrao 1:13.903s
Seizoen Rookie
S7, R15
Feb 1, 2008
Ricardas Nesavas 1:16.387s
Bekijk de beste race ronden van alle managers
Seizoen Circuit record
S71, R3
Jul 5, 2019
Gonzalo Alvarez 1:08.928s
Seizoen Master
S85, R15
Jan 28, 2022
Krisztián Veinperl 1:10.695s
Seizoen Pro
S54, R4
Jul 26, 2016
Marius Slavinskas 1:11.547s
Seizoen Amateur
S73, R16
Dec 27, 2019
Anestis Mamplekos 1:13.252s
Seizoen Rookie
S90, R15
Dec 9, 2022
Laurent Kurz 1:15.064s

Baanrecords (regen)
Bekijk de beste kwalificerende ronden van alle managers
Seizoen Snelste kwalificatieronde
S73, R16
Dec 27, 2019
Paweł Zaburski 1:21.112s
Seizoen Master
S73, R16
Dec 27, 2019
Nagyházi Sándor 1:21.943s
Seizoen Pro
S73, R16
Dec 27, 2019
Brice Meyer 1:23.548s
Seizoen Amateur
S65, R10
Jul 10, 2018
Ahmet Sonverdi 1:25.430s
Seizoen Rookie
S73, R16
Dec 27, 2019
Mattia Gastaldello 1:28.577s
Bekijk de beste race ronden van alle managers
Seizoen Circuit record
S65, R10
Jul 10, 2018
Ioannis Dimitroglou3 1:21.564s
Seizoen Master
S65, R10
Jul 10, 2018
Paulo Soares 1:22.250s
Seizoen Pro
S65, R10
Jul 10, 2018
Joaquín Quintana 1:23.659s
Seizoen Amateur
S65, R10
Jul 10, 2018
János Horvath 1:25.239s
Seizoen Rookie
S65, R10
Jul 10, 2018
Stephen Hinde 1:28.043s
Omschrijving

De Scandinavian Raceway, ook wel gewoon Anderstorp genoemd, is een racecircuit in Zweden. Het werd ontworpen door Sven Åsberg en aangelegd in een vlak moeraswoud. Het achterste rechte stuk was vroeger een startbaan. Er werden zes Formule-1 Grands Prix verreden in de jaren zeventig op het 3,2 km lange circuit dat vermaard was om z'n onvoorspelbare uitslagen. Ook wonnen er een paar vreemde auto's. Zo waren er de overwinningen van Scheckter in z'n Tyrrell P34 op zes wielen, en die van Lauda met z'n Brabham met achteraan een ventilator, een systeem dat later verboden werd. Anderstorp was toen zeer populair, mede door de aanwezigheid van de Zweedse coureurs Ronnie Peterson en Gunnar Nilsson, maar beide stierven een paar maanden na de wedstrijd van 1978. Peterson na z'n crash in Monza, Nilsson aan kanker. Met hen ging ook de Zweedse grand prix ten onder. Tegenwoordig maakt de WTCC jaarlijks gebruik van dit circuit.

Geschiedenis
Seizoen Race Winnaar Pole position Snelste ronde
1 7 Manuel Gonzalez
1h30:27.653s
Manuel Gonzalez
2:29.101s
Manuel Gonzalez
1:14.617s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
2 Testcircuit Total test laps: 63697
Your test laps: ???
- Mariano Sabanes
1:12.469s
Oude testresultaten
Resultaten van testen
3 8 Mariano Torregomez
1h30:49.654s
Mariano Torregomez
2:40.009s
Petar Totev
1:13.786s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
4 13 Vaidotas Valiukas
1h27:14.545s
Vaidotas Valiukas
2:24.813s
Leandro Sereno
1:13.054s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
5 12 Maxim Kotov
1h30:17.671s
Petar Totev2
2:29.666s
Vladimir Islentiev
1:16.001s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
7 15 Maxim Kotov
1h26:49.758s
Maxim Kotov
2:23.020s
Cristian Iorga1
1:12.543s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
9 10 Vladimir Islentiev
1h26:43.652s
Maxim Kotov2
2:24.815s
Vladimir Islentiev
1:12.211s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
11 11 Leandro Sereno
1h26:17.992s
Leandro Sereno
2:22.777s
Jari Aareskoski
1:12.260s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
13 9 Heidi Aareskoski
1h26:03.063s
Heidi Aareskoski
2:23.484s
Heidi Aareskoski
1:11.749s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
15 7 Heidi Aareskoski1
1h26:35.206s
Heidi Aareskoski1
2:24.763s
Heidi Aareskoski1
1:12.949s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
17 10 Vladimir Islentiev2
1h36:57.228s
Jari Aareskoski3
2:23.011s
Tomasz Wypych
1:12.773s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
20 5 Toygun Senler2
1h27:30.735s
Toygun Senler2
2:21.461s
Toygun Senler2
1:11.347s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
27 4 Justinas Smyšliajevas1
1h25:29.085s
Justinas Smyšliajevas1
2:21.918s
Justinas Smyšliajevas1
1:11.221s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
29 11 Justinas Smyšliajevas3
1h25:46.538s
Marek Marchewka
2:22.479s
Mindaugas Sarocka
1:11.776s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
32 8 Toygun Senler3
1h26:07.379s
Tomasz Kaminski
2:24.979s
Atis Praudins
1:11.960s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
34 7 Leandro Sereno4
1h27:58.167s
Ioannis Dimitroglou
2:24.075s
Lukas Jonaitis
1:11.739s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
35 5 Wojciech Uzikowski
1h26:30.683s
Gary Mullins
2:23.989s
Gary Mullins
1:11.815s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
36 7 Vsevolod Demydov
1h25:48.292s
Vsevolod Demydov
2:22.499s
Vsevolod Demydov
1:11.863s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
40 3 Rafael Mantovani
1h25:40.933s
Christos Bobolis
2:22.911s
Toygun Senler5
1:11.671s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
41 15 João Monteiro1
1h26:25.865s
João Monteiro1
2:31.966s
Vsevolod Demydov2
1:10.768s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
45 3 Leandro Sereno6
1h25:17.905s
Roland Postle1
2:20.631s
Roland Postle1
1:10.995s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
48 5 Christos Bobolis
1h25:20.539s
Jan Pavlicek
2:23.511s
Eric Bolder
1:11.207s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
54 4 Rafal Kowalski
1h25:39.459s
Tomasz Kaminski
2:21.674s
Michael Keeney
1:10.960s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
58 16 Toni Söyrinki
1h26:40.420s
Roland Postle4
2:32.157s
Justinas Smyšliajevas4
1:09.928s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
62 13 Alpo Kaakinen
1h25:08.137s
Alpo Kaakinen
2:23.302s
Sam Wainwright
1:10.146s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
65 10 Mateusz Oleś
1h37:53.686s
Theodosis Vogiatzis
2:45.504s
Ioannis Dimitroglou3
1:21.564s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
71 3 Gonzalo Alvarez
1h24:13.995s
Christos Bobolis4
2:21.984s
Gonzalo Alvarez
1:08.928s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
73 16 Nevzat Kasapoglu
1h25:01.800s
Ahmet Sonverdi
2:34.473s
Carlos Esparza
1:10.078s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
76 Testcircuit Total test laps: 1413420
Your test laps: ???
- Thanos Tsial
1:10.990s
Oude testresultaten
Resultaten van testen
78 15 Rimantas Sagatas2
1h30:48.678s
George Slater
2:34.483s
Rimantas Sagatas2
1:09.810s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
85 15 George Slater1
1h24:27.993s
Chris Adnams
2:20.380s
Ania Piekarska
1:09.444s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
90 15 Bruno Caseiro
1h30:36.738s
Bruno Caseiro
2:34.468s
Kuba Szajbel
1:10.608s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race
95 10 Wouter Teuwen1
1h29:20.916s
Alexei Malkin
2:32.161s
Wouter Teuwen1
1:09.949s
Kwalificatie resultaten
Race overzicht | Herhaling race