Rafaela Oval

Circuit Date tehnice
Locaţie: Argentina Putere: 18
Data: Nu este în calendar Manevrabilitate: 10
Distanţa totală: 317.3Kilometri Acceleraţie: 6
Ture: 67 Apăsare: Scăzută
Distanţa unui tur: 4.736 Kilometri Depăşire: Foarte ușor
Viteza medie: 341.7 km/h Rigiditatea suspensiei: Medie
GP-uri ţinute: 10 Consumul de combustibil: Foarte ridicat
Numărul de viraje: 8 Uzura cauciucurilor: Mare
Timp intrare/ieşire boxe: 10s Nivel de aderență: Normal
Categorie: Nu este in F1
Recorduri
Vezi cele mai bune tururi de calificare ale tuturor managerilor
Sezon Cel mai bun tur de calificare
S68, R2
18 Dec, 2018
Roland Postle6 53.291s
Sezon Master
S68, R2
17 Dec, 2018
David Jones-Winkley 54.760s
Sezon Pro
S68, R2
17 Dec, 2018
Dominik Stolybka 57.205s
Sezon Amateur
S68, R2
15 Dec, 2018
Csaba Juhász 59.626s
Sezon Rookie
S49, R16
20 Oct, 2015
Gary Mullins 1:04.412s
Vezi cele mai bune tururi de cursa ale tuturor managerilor
Sezon Recordul circuitului
S68, R2
18 Dec, 2018
Róbert László1 49.895s
Sezon Master
S68, R2
18 Dec, 2018
Christophe Dumont 52.676s
Sezon Pro
S68, R2
18 Dec, 2018
Vitaliy Repetsky 53.772s
Sezon Amateur
S68, R2
18 Dec, 2018
Dainius Vaškys 56.345s
Sezon Rookie
S42, R11
11 Iul, 2014
Valery Grigorev 58.831s
Descriere

Autódromo Ciudad de Rafaela este un circuit de curse din Rafaela, Santa Fe, Argentina construit în 1952 şi pavat în 1966. Locul - deţinut de Atlético de Rafaela - a găzduit cursa 500 Millas Argentinas până în 1971. Cursa USAC Rafaela Indy 300 a fost ţinută pe Autódromo în 1971, câştigată de Al Unser cu un Colt-Ford Turbo. Actualele curse majore care sunt pe acest circuit includ TC2000, Turismo Carretera, TRV6, Formula Three Sudamericana, şi South American Super Touring Car Championship.

Istoric
Sezon Cursa Câştigător Pole position-uri Cel mai rapid tur
42 11 Rimantas Sagatas2
1h6:23.891s
Nikolay Borzenkov
2:01.509s
Rimantas Sagatas2
56.850s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
44 6 Roland Postle
1h13:28.961s
Roland Postle
2:12.310s
Maja Soren
57.064s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
46 5 Mihail Morozov
1h17:45.952s
João Monteiro2
1:58.701s
Florencia Caro
57.140s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
49 16 Christos Bobolis1
1h5:28.747s
Jan Pavlicek
1:59.184s
Roland Postle3
56.079s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
51 14 Zdenek Hladik3
1h12:55.095s
Roland Postle4
2:19.644s
Zdenek Hladik3
56.717s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
54 7 Christos Bobolis2
1h5:47.724s
Christos Bobolis2
1:59.531s
Roland Postle4
56.071s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
59 6 Toni Söyrinki
1h5:55.779s
Christos Bobolis4
2:00.480s
Toni Söyrinki
55.634s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
62 8 Róbert László
1h5:45.674s
Ioannis Dimitroglou3
2:01.290s
Rafal Celejewski
55.327s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
64 17 Ioannis Dimitroglou3
1h5:14.110s
Marek Hajnrych
2:01.002s
Ioannis Dimitroglou3
55.391s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
68 2 Alpo Kaakinen
0h59:05.343s
Christos Bobolis4
1:48.826s
Róbert László1
49.895s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei