Pagina « 1 2 3 ... 2325 [23262327 ... 2376 2377 2378 » Du-te rapid la pagina:
Autor Subiect: Magyar Nyelvű Fórum 71339 replici
Tibor Szuromi
(Grupa Master - 4)


Posturi: 11906
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (1)   Nu-mi place acest post (1)
Postare veche #69719 postat Feb 10 2019, 20:25:15 (editat ultima dată Feb 10 2019, 20:40:26 de Tibor Szuromi) Citează 
Quote ( Gyuri Székely @ February 10th 2019,20:22:48 )

Nem flegmán szeretném mondani de egy szezonban többet lehet tesztelni mint ahányszor Te azt tetted az elmúlt szezonokban.
Safranyik Gabinak címzett HSZ-edre válaszolva: ez hiba - úgy vélem.
Direkt utána néztem: Próban 12 (3 évad); Masterban 0; idén 9 (845 kör).
Bár, lehet - ez a jó stratégia. Nem tudom. (Nem látom a részleteket.)
Béla Hoffmann
(Grupa Amateur - 84)



Posturi: 159
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (7)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69720 postat Feb 10 2019, 20:45:32 Citează 
Végig olvastam elejétől a végéig ezt a vitát. Az alapvető gondként az írható hogy az egész mezőny, így a magyar is két részre bontható. Van akik nagyon komolyan veszik, hónapokat, éveket áldoztak arra hogy különböző, s csak nagyjából helyes táblázatokba , képletekbe tömörítsék ezt a tudást. Mivel a sajátjuk szerintem jogosan megtarthatják maguknak. Arra viszont készüljenek fel hogy előbb utóbb ha nem is egyedül maradnak, de egy szűkebb közösség tagjaként lesznek itt. Ők azok akik komoly eredményeket érnek el, de hol???? Egy játékban!
S itt a másik csoport akik ide játszani járnak. nem akarnak hónapokat tölteni azzal hogy számolnak, képleteket gyártanak, azután rájönnek hogy mégse annyira jó, s kezdik előröl. Én is ide tartozom. Játszani szeretünk, örülünk egy -egy jobb helyezésnek, győzelemnek, feljutásnak és ennyi. Szívesen vesszük, én legalább is, a segítséget, vesszük a fáradságot s elolvassuk amit a "pofik" írnak, s próbálunk tanulni is belőle.

Egy bökkenő van csak. Miért nem lehet régebbi adatokat megosztani az "amatőrökkel" ők abból sokat tanulhatnának, a "profik" pedig már túlléptek ezeken a szinteken. Miért nem segíti a profi a profit? Nos ezt nem igazán értem, de mégis az a véleményem hogy a saját szellemi termékével mindenki maga rendelkezik, s ha magának őrzi azt nem szabad elítélni.

Különben oltári szamarak vagytok ha egy játék miatt egymásnak estek. :)
Tibor Szuromi
(Grupa Master - 4)


Posturi: 11906
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (1)   Nu-mi place acest post (1)
Postare veche #69721 postat Feb 10 2019, 20:59:16 (editat ultima dată Feb 10 2019, 21:08:05 de Tibor Szuromi) Citează 
Quote ( Béla Hoffmann @ February 10th 2019,20:45:32 )

Különben oltári szamarak vagytok ha egy játék miatt egymásnak estek. :)
Igazad van Béla!
Ha látnád a nagy fülem, akkor erről meg is bizonyosodhatnál.

Ismerjük egymást. Tudod; szeretek én is sakkozni, ahol az én lépésem az én lépésem; az adott pillanatban azt tartom jónak. Sosem nézem vissza a játszmát és sosem kérem szekundások játszma utáni elemzését.
Minden játszma elérhető, elemezhető; de sosem mondta meg a játékos, hogy mit és miért lépett. Fischer, Szpasszkij, Portisch, Karpov, Kaszparov (néhány Világbajnok).
Ha már Robit is világbajnoknak tekintjük, akkor bele illik ebbe a gondolatmenetbe. :)

Quote ( Béla Hoffmann @ February 10th 2019,20:45:32 )

Miért nem lehet régebbi adatokat megosztani az "amatőrökkel"
Én szívesen megosztanám; csak az tart vissza, hogy nem hitelesek ma már. Még rám sütnék a "ködösítés", a hamis adatok közlése bélyegét. (Sokszor említettem, hogy a nem tuti dolgokat nem publikálom.)
A mai rohanó GPRO világban számtalan terület van ami még kutatás alatt áll. Gondoljunk csak az új AR kopásra, DE-re és PHA illesztésre. Mellesleg ez utóbbiról "szöszzentem" nem rég - segítségképpen.
Veres Tamás
(Grupa Amateur - 12)


Posturi: 5060
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (4)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69722 postat Feb 10 2019, 21:23:21 (editat ultima dată Feb 10 2019, 21:26:39 de Veres Tamás) Citează 
Quote ( Gergő Csernátoni @ February 10th 2019,16:49:34 )

Én sem tudom, hogy milyen segítségre számítanak egyesek. Ráadásul olyanok picsognak leginkább, akik már több száz futammal a hátuk mögött vannak és még mindig le vannak akadva a pilóta kérdésnél. MIntha az lenne az egyedüli fontos dolog...
A legnagyobb probléma, hogy nem láttok csak néztek... és aztán meg sírtok, hogy milyen gonoszak vagyunk mi HC-sek. Aki figyelmes, az látja, hogy Robi mit csinált másképp, mint a többség. Persze megértem, hogy savanyú a szőlő egyeseknek akik régebbóta itt vannak, csapatuk is van és nem kis önbizalmuk...
Azt gondolom, hogy igen is sokat segítünk másoknak is, csak mostmár egyesek többet várnak. Őszintén nem tudom, hogy mit. Ha egy kicsit visszaolvastok, akkor látni is fogtok. Pl azt, hogy nemrég írt Tibi a PHA-ról, csak úgy spontán... Szerintem abban a posztban is elég sok segítség volt és semmi ködösítés nem volt benne. De könnyű azzal védekezni, ha nem értünk valamit, hogy ködösítünk. De számos ilyen poszt volt már.
Aki ráérez az el tud jutni Elitig és nyerni is tud, Robi a jó példa rá. Ha valami csodaszer birtokában lennénk mi HC-sek, akkor csak mi lennénk az eliteben. Nincs csoda, csak csapatmunka, elhivatottság. Könyörgöm, lássatok is, ne csak nézzetek! ;)


Itt még senki se írt le olyan információt,ami a sikert nagyban befolyásolhatja..alap dolgokat már megosztott Tibor is,ez igaz,de a játék nagyon összetett...bőven lehetne mit egyeztetni a szabályokat is betartva,de erre a HC-sek nem hajlandók, ez a mentalitás nekem sem tetszik és Safinak + Csabának igazat adok
Beszélni kellene arról,hogy milyen az ideális pilóta? beszélni kell arról hogy mikor kell elkezdeni vajon házakat,létesítményeket fejleszteni,mikor éri meg! Beszélni kéne arról,hogy melyik kategóriában hányas alkatrész szintek a jók..mennyi pénzt kellene összegyűjteni az amában...szponzoroknál mi a fontos?(ezt még én se tudom 100%-ra) ... Milyen gumit kell választanii.. (Mikor érdemes tesztelni? a pilóta fejlődésével összehangoltan) Milyen hatásai vannak a tesztnek?
Mikor kezd el nőni a pilóta hírneve úgy hogy megdrágul tőle a fizetés?(még ebben sem vagyok én se 100%-ig biztos) szóval van itt millió téma..kezdjünk el ezekről beszélni én azt gondolom! Annak semmi értelme hogy mindenkit elirányítanak a mentoros részre....itt meglehetne beszélni a dolgokat,ÉN is azt tapasztalom hogy egyes külföldiek (Franciák,Lengyelek) jó fejek és tanultam tőlük már...

Peter Kontra
(Grupa Amateur - 44)


Posturi: 102
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (0)   Nu-mi place acest post (2)
Postare veche #69723 postat Feb 10 2019, 22:19:31 Citează 
Quote ( Veres Tamás @ February 10th 2019,21:23:21 )

igaz,de a játék nagyon összetett...bőven lehetne mit egyeztetni a szabályokat is betartva,de erre a HC-sek nem hajlandók, ez a mentalitás nekem sem tetszik


Szerinted a merci mért nem osztja meg a tudását a ferrarival,ha valakit elküldenek benne van
a szerz.mikortól vállalhal poziciot máshol!De lehetne sorolni nagyon sok pl.Rászálni valakire
mert 2-szeres bajnok ez olyan nem szimpatikus!
Veres Tamás
(Grupa Amateur - 12)


Posturi: 5060
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (3)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69724 postat Feb 10 2019, 22:23:50 Citează 
Quote ( Peter Kontra @ February 10th 2019,22:19:31 )

Szerinted a merci mért nem osztja meg a tudását a ferrarival,ha valakit elküldenek benne van


csakhogy ők riválisok! mi pedig honfitársak vagyunk.. eléggé más helyzet a kettő,hogy lehetnénk erős nemzet,ha mindenki riválist lát a másik csapatban? korábban én is így voltam ezzel,de mindenkinek segítek bármiben...Úgy a jó nyerni ha a saját fegyvereddel se tud legyőzni a másik.
Gábor Safranyik
(Grupa Master - 1)



Posturi: 1684
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (0)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69725 postat Feb 10 2019, 22:36:11 (editat ultima dată Feb 10 2019, 22:45:57 de Gábor Safranyik) Citează 
Quote ( Tibor Szuromi @ February 10th 2019,20:25:15 )

[i) Quote ( Gyuri Székely @ February 10th 2019,20:22:48 )

Nem flegmán szeretném mondani de egy szezonban többet lehet tesztelni mint ahányszor Te azt tetted az elmúlt szezonokban. Safranyik Gabinak címzett HSZ-edre válaszolva: ez hiba - úgy vélem.
Direkt utána néztem: Próban 12 (3 évad); Masterban 0; idén 9 (845 kör).
Bár, lehet - ez a jó stratégia. Nem tudom. (Nem látom a részleteket.)


nem jo strategia, de a pilotaneveles nemi korlatokkal jar sajnos. Ennyire volt lehetőség. Mostani szezonban is tobb teszt volt betervezve, de akkor anyagilag ganajoztam volna ki magam totálra. Meg igy is eleg gatya az egyenleg, szerencsere mar nem kell koltenem ra a szezonban.

Tomi felvetese nem lenne rossz, reszemrol okes is lenne, de van egy tippem ugyis ki oldalarol nem mukodne ez a dolog.

Veres Tamás
(Grupa Amateur - 12)


Posturi: 5060
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (4)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69726 postat Feb 10 2019, 22:58:10 (editat ultima dată Feb 10 2019, 23:00:43 de Veres Tamás) Citează 
Próbáljuk meg! Remélem Robi is partner lesz ebben...Kezdjük el tehát! Beszéljünk arról milyen a jó pilóta,akivel el tudsz jutni az elitbe(persze sokkal több mindennek kell lennie ehhez,nem elég 1 jó pilóta önmagában)

Nos! A jó pilóta szerintem olyan,akit 19-20 éves korától elkezdesz már nevelni,a legjobb módja az,hogy miután bennmaradsz az Amába (szerzel év elején 1-2 pontot) utána veszed meg,nem pedig rokiban,mert felmegy a pont átlag(erről később írok részletesen) tehát amába lenne 1.5 szezonod kiedzeni hogy pontszerzésre jó legyen. Pl megvetted idén a 3.futamon a pilótát, és jövő évad év végére már pontszerzésre jó)
- A pilóta legyen fél milla alatti árral, a tehetsége bőven kétszáz felett,de bőven a max alatt...kb félúton ;) fontos nagyon,hogy agressziója kezdetben ne legyen,csak mikor master feljutó évében vagy,akkor kezd fontos lenni és onnantól kell gőzerővel edzeni... koncentráció kezdetben nem számít,nyugodtan lehet venni olyat akinek hetven feletti,de pl százötven alatti,a kiedzést azzal kell kezdeni. egy bő 1 szezont kell rá szánni, mondjuk 20 futamot + reset ez alatt kb százötöt emelkedik,ezért ha van hozzá még kezdéskor meglevő hetven,az már jó úgy. kb száznyolcvanig kell edzeni a koncit,utána csak erőnlétre egészen a Master közepéig,majd utána agresszió.
- Fontos nagyon hogy a karizom,tech.betekintés a lehető legkevesebb legyen,illetve csak nagyon kezdetleges pilótáknál lehet találni olcsón..bőven ötven alatt legyen ez a 2 felesleges tulajdonság,mert csak a helyet veszi el a többi elől...sokkal több tapasztalata legyen legalább harminccal több,mint amennyi a tech.betekintés.
- Végezetül fontos hogy a pilóta átlagpontja futamonként 1 pont alatt legyen. Ez azért fontos mert ha túlzottan magas az átlagpont pl. 3.5 és nem sikerül levinni kétÉSfél pont alá akkor a pilóta hírneve egy idő után növekedni fog,emiatt megdrágulhat a pilóta jelentősen..Sajnos erre nemrég jöttem rá,emiatt a korábbi pilótámmal akivel az elitbe jutottam,nagyon drága lett és emiatt se tudtam a vb címért harcolni.

Még fontos azért hogy mikor az amába letelik a 1.5év kritikus idő és pontot kell szerezni,el kell kezdeni az erőnlétet edzeni,olyankor NEM ÁRT pár teszt,ami hamar felturbózza az erőnlétet harmninc-negyvenre az edzésekkel együtt,ez már elég a pontszerzéshez ha már van mellé közel kétszáz konci,negyven körüli tapasztalat és ugye a tehetség,amit leírtam mennyi kell ideális esetben.

A pilótákról röviden ennyit,A szabályokat betartottam,nem írtam konkrét adatot,szóval remélem Robi és a többiek is leírják hogy miben értenek egyet,miben nem...
Tibor Szuromi
(Grupa Master - 4)


Posturi: 11906
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (1)   Nu-mi place acest post (1)
Postare veche #69727 postat Feb 10 2019, 23:09:31 (editat ultima dată Feb 10 2019, 23:21:08 de Tibor Szuromi) Citează 
Tamás!
Egyetértek Veled (ez nagyon ritka jelenség).
Mond el, hogy mit vártok a HCT-sektől; olyanoktól, akik ködösítenek?
Mi a baj a HCT Közösséggel, mi a baj a mentalitásukkal? Hozzá sem szólnak a Fórumon; kivéve engem, aki - sajnos - túl sokat kommentel. Miután ez általában sokaknak nem tetszik; megpróbáltam ezt kissé visszafogni. Sajnos nem sikerült. :(
Safinak igazat adsz? Remélem, hogy nem ebben: "De az osszes HC-s csapat elmehet a sunyiba...oda ahova való!"! Ilyen mentalitású menedzsertől mit vársz? Zsigerből utál minket; avagy rosszul látom?
Én úgy látom, hogy minden magyar csapatban vannak olyan "játékosok" akiket érdemes támogatni. Minden magyar menedzser megérdemli a támogatást egyéni játékosként is aki erre igényt tart.
Korábban már írtam, ismétlem magam: én még sosem utasítottam el senkit, ha kérdezett PM-ben (bizonyára ezt megerősítik, ha olvassák ezt az eszmecserét).
Quote ( Veres Tamás @ February 10th 2019,21:23:21 )

Beszélni kellene arról,hogy milyen az ideális pilóta?
Tudjuk? Szerintem nem. (Bocsi: ironizálok - az a leggyorsabb pilóta amelyiknek legmagasabb a fizetése. ... de ez már messzi történelem. Mint tudjuk: Öreg indián nem felejt!)
Quote ( Veres Tamás @ February 10th 2019,21:23:21 )

beszélni kell arról hogy mikor kell elkezdeni vajon házakat,létesítményeket fejleszteni,mikor éri meg!
Tudjuk? Szerintem nem. Találgatózzunk?
Quote ( Veres Tamás @ February 10th 2019,21:23:21 )

Beszélni kéne arról,hogy melyik kategóriában hányas alkatrész szintek a jók
Szerinted erre van recept?
Quote ( Veres Tamás @ February 10th 2019,21:23:21 )

mennyi pénzt kellene összegyűjteni az amában
Amennyit lehet - vélem.
Quote ( Veres Tamás @ February 10th 2019,21:23:21 )

szponzoroknál mi a fontos?
Mire gondolsz? Sok pénz, hosszú támogatás (szerződéskötéskor). Aktív sponzorálásnál pedig a sponzor "megtartása".

Nem folytatom, mert új postot tettél fel.
Veres Tamás
(Grupa Amateur - 12)


Posturi: 5060
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (0)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69728 postat Feb 10 2019, 23:25:44 Citează 
Tibor... igen,új posztot tettem ki,amiben elkezdhetnénk fejtegetni ezeket a témákat,amiket felsoroltál te is. Itt a lehetőség,írja le mindenki aki az Elitben elért már valamit,hogy szerinte mik a siker titkai,van rá recept..lehet hogy többféle..csak egyeztetni kellene a dolgokat! aki ebben benne van,mint én az nem ködösít,aki nem hajlandó leírni az sajnos ködösít,ahogy Safiék írták. Ilyen egyszerű.
Tibor Szuromi
(Grupa Master - 4)


Posturi: 11906
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (1)   Nu-mi place acest post (1)
Postare veche #69729 postat Feb 10 2019, 23:35:54 Citează 
Quote ( Veres Tamás @ February 10th 2019,23:25:44 )

Tibor... igen,új posztot tettem ki,amiben elkezdhetnénk fejtegetni ezeket a témákat,amiket felsoroltál te is. Itt a lehetőség,írja le mindenki aki az Elitben elért már valamit,hogy szerinte mik a siker titkai,van rá recept..lehet hogy többféle..csak egyeztetni kellene a dolgokat! aki ebben benne van,mint én az nem ködösít,aki nem hajlandó leírni az sajnos ködösít,ahogy Safiék írták. Ilyen egyszerű.
Én először is azt kérdezem.
Érdemes nevelni, avagy más módszert választani?
Szerintem ez az alap kérdés.
Erről beszéljünk először.
Ugyan ELIT közelébe sem kerültem, de szerintem ez stratégiai szempontból egy kezdő menedzser számára fontos lehet.
Vélemények?
Veres Tamás
(Grupa Amateur - 12)


Posturi: 5060
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (0)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69730 postat Feb 10 2019, 23:39:05 Citează 
Érdemes nevelni. Mikor 2011-ben idekerültem, akkor én se hittem benne, és pont a mostani hc-sek mondták hogy nevelni kell! és jogos,mert igazán olcsó,fiatal pilótát csak akkor tudsz találni ha nevelsz, mert ha Amába,Pro-ba,Masterbe is veszel pilótát 2- szezonra akkor csak drágán tudsz jót venni. Mivel rengeteg ajánlat érkezik rá,arra ami tényleg jó
Tibor Szuromi
(Grupa Master - 4)


Posturi: 11906
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (1)   Nu-mi place acest post (2)
Postare veche #69731 postat Feb 10 2019, 23:41:05 Citează 
Quote ( Veres Tamás @ February 10th 2019,23:39:05 )

Érdemes nevelni. Mikor 2011-ben idekerültem, akkor én se hittem benne, és pont a mostani hc-sek mondták hogy nevelni kell! és jogos,mert igazán olcsó,fiatal pilótát csak akkor tudsz találni ha nevelsz, mert ha Amába,Pro-ba,Masterbe is veszel pilótát 2- szezonra akkor csak drágán tudsz jót venni. Mivel rengeteg ajánlat érkezik rá,arra ami tényleg jó
Ne higgy nekik; gonoszak és csak ködösítenek!
Veres Tamás
(Grupa Amateur - 12)


Posturi: 5060
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (0)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69732 postat Feb 10 2019, 23:45:07 Citează 
Quote ( Tibor Szuromi @ February 10th 2019,23:41:05 )

Ne higgy nekik; gonoszak és csak ködösítenek!


ez már saját tapasztalat.
Pesti Zoltán
(Grupa Pro - 12)


Posturi: 12
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (3)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69733 postat Feb 11 2019, 00:03:16 (editat ultima dată Feb 11 2019, 00:05:11 de Pesti Zoltán) Citează 
Quote ( Veres Tamás @ February 10th 2019,22:58:10 )

Próbáljuk meg! Remélem Robi is partner lesz ebben...Kezdjük el tehát! Beszéljünk arról milyen a jó pilóta, akivel...

Tamás!
Örömmel olvastam rendhagyónak szánt írásodat!
Bár a tapasztalat játékosok számára ez unalmas lehet, biztos vagyok benne hogy segítséget jelent azoknak a játékosoknak akik önerőből, vagy kevésbé hatékony csapatokban próbálnak előrelépni.
Nem a master vagy az elit elérése a célja mindenkinek.
Sok pici célt kell előtte még elérni. ( dobogós helyezések, győzelmek, kupa, vagy csak legyen értelme, fenn lehessen tartani a lelkesedést(!) )

Külön örülök, hogy megerősítést kaptam az írásod alapján. Valamint szeretném megemlíteni, hogy Robi - ahogy Safi is,- ismeretlenül is segített amikor segítséget kértem PM-ben.

Köszönöm a hozzáállásod!


Off:
Azért van itt kreativitás:
Minden válaszra tudunk egy kérdést és minden megoldásra tudunk egy problémát mondani.


Tibor Szuromi
(Grupa Master - 4)


Posturi: 11906
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (1)   Nu-mi place acest post (2)
Postare veche #69734 postat Feb 11 2019, 00:07:46 (editat ultima dată Feb 11 2019, 00:23:08 de Tibor Szuromi) Citează 
Quote ( Pesti Zoltán @ February 11th 2019,00:03:16 )

Minden válaszra tudunk egy kérdést és minden megoldásra tudunk egy problémát mondani.
Bizony, mert különben erdei bolyongás lesz. (Bár sokak talpa nem nagyon kopik a futamokon való résztvételt elnézve.) :( :)

Off: Kedvenc sorozatom - Sam, a tűzoltó. (Nem kérek ezzel kapcsolatban véleményeket!)


Gratulálok Bozóti Andrisnak. Ismét ELITben. Hajrá Andris!!!
Gábor Safranyik
(Grupa Master - 1)



Posturi: 1684
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (2)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69735 postat Feb 11 2019, 02:29:48 Citează 
Érdemes nevelni , szerintem nagyon is.

1: Nagyon sokat lehet vele sporolni, foleg mikor szezon elejen kellene pilotaert harcolni a licitekert
2: Sajat kepedre tudod jo esetben allitani
3: Megtanit elorelatoan gondolkodni, ezaltal fejlodik a manageri kepessege az embernek.
Ilyen jellegu pilotanevelest magamnak en is eloszor csinalok, korabban masoknak javasoltam egy ket dolgot hogy mikent merre mukodik, ezeknek a tapasztalait otvozve csinal vegig en is.
Jelentem a dolog mukodokepes.

4: Szerintem nagyon jo folyamat latni azt, hogy egy pilota fejlodeset vegig koveted.

Am de ezek a dolgok némi lemondasra is kesztet. Pl az eredmenyesseg: Domimans nem tudsz sose lenni, (legalabbis legtobb ilyen esetben) mert figyelni kell a kovi lepcsonel, hogy limiten belul legyel, de ez is erositi a 3. pontban leirtakat.

En mimdenkit biztatok arra, hogy aki tanulni akar a jatekrol akkor az vagjon bele egy ilyen kalandba. Szerintem megéri ;)
Bindics Róbert
(Grupa Pro - 14)


Posturi: 67
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (1)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69736 postat Feb 11 2019, 02:36:46 Citează 
Bocsánat. Mi az a PHA?

Véleményem szerint felesleges már amatőr szinten elkezdeni a pilóta nevelését! Egyrészt minimum elveszi 12-15 szezonodat az elitbe jutásig, másrészt figyelembe kell venni, hogy nagyon sokan ezt az utat járják a nemzetközi hadszíntéren is.

Amondó vagyok, hogy bár még nem jártam elitben - egyszer "majdnem" sikerült -, minden osztályban lehet találni olyan pilótát, aki három szezon alatt - megfelelő autó erősség és optimális gumi választás mellett - feljutásra kész. A kérdés az, hogy a feljutó szezonban mennyien nyomják, hányan akarják azt a bizonyos első három helyet. Masterben pedig általában vannak tényleg jó pilóták a piacon, mert ott már nem 25 csoport van, hanem csupán néhány, ezért kevesebb menedzser között oszlanak el.

Amit viszont a legfontosabbnak érzek: ez csak egy játék. Ilyen formán a kezdő menedzserek nagyon minimális hányadának tudod megmagyarázni, hogyha 2019-ben elkezdesz játszani, akkor nagyon szerencsés esetben akár már 2023-ban elit tag lehetsz. :) Sokan pedig pontosan akkor szerepelnek nagyon jól, amikor nem is akarnak. Én is voltam ezzel így több alkalommal is.

Még egyszer megkérdezem a biztonság kedvéért, hogy mi az a PHA?
Fazekas Márk
(Grupa Amateur - 67)



Posturi: 66
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (2)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69737 postat Feb 11 2019, 06:08:41 Citează 
Teljesítmény
Kezelhetőség
Gyorsulás

Ennek a 3nak az angol rövidítése
Ferenc Koncz
(Grupa Amateur - 48)



Posturi: 70
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (1)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69738 postat Feb 11 2019, 08:12:40 Citează 
Véleményem és tapasztalatom alapján mind a nevelés mind a kész vagy félkész pilótavásárlás jó és járható út.
Jelenleg a nevelést választottam és legutóbb is ezzel a módszerrel jutottam el Elitig. Nekem más tulajdonságok fontosabbak a pénzverdében ( Ama): mivel a célom a pénzgyűjtés és nevelés : erre pedig 2 amás szezon kevés.
Nekem jelenleg ezek a fontosak : tehetség, tapasztalat ,erő. Jelenleg.

Azonban számos magyar menedzsert láttam már a másik módszerrel csúcsra jutni. (Pl. Ne menjünk messzire a kétszeres magyar világbajnok )

Cáfoljatok meg , de mint olvastátok mindkét út járható: szerintem nem a pilóta a legfontosabb a hosszútávú célokhoz.
Gyuri Székely
(Grupa Master - 3)



Posturi: 379
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (0)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69739 postat Feb 11 2019, 09:34:08 Citează 
Hú... én masterben láttam olyan pilótával feljutó embereket hogy csak néztem h mi ez? Ilyet életembe nem vennék meg; más kérdés hogy az átlag master autószintet valakik felülről 2 szinttel túllövik... (és nem mondom hogy nem éri meg!)
Am biztos hogy megéri nevelni? Eliteben már nagyon-nagyon sokat jelent, de addig? Szezon elején sokszor el kell rontani a futamokat a hosszabbításhoz, amában (nem?) gyűlik annyi pénz /kitérő- érdemes e ~200M feletti pénzt felhalmozni? Nagyjából 2 szezon alatt össze lehet hozni ennyit de biztis megéri? Mostmár úgy gondolom hogy nem.../ és szerintem lehet ügyeskedni piaccal úgy hogy a 2-3 szezonos pilóták is normális árban legyenek. Hamarosan megyek amába olyan rég voltam h már először azt se tudtam ezekből a "ratyi" pilótákból kit válasszak majd... remélem nem gondolom túl a dolgokat
Veres Tamás
(Grupa Amateur - 12)


Posturi: 5060
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (0)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69740 postat Feb 11 2019, 09:48:14 (editat ultima dată Feb 11 2019, 09:49:24 de Veres Tamás) Citează 
Quote ( Ferenc Koncz @ February 11th 2019,08:12:40 )

Azonban számos magyar menedzsert láttam már a másik módszerrel csúcsra jutni. (Pl. Ne menjünk messzire a kétszeres magyar világbajnok )


Egyedül az elitben más tészta már 3 okból,ott már nem fontos annyira hogy neveltél-e pilótát vagy nem,de addig el kell jutni..szóval a 3 ok:
- nincs óriási túljelentkezés 1-1 jó pilótáért
- ott már mindegyik pilóta nagyjából kifejlett
- nincs limithatár,amit be kell tartani és ezáltal nem veszíted el

Emellett Robinak szerintem nagy szerencséje is volt,főleg a mostani pilótájával,mivel az 1.évében majdnem kiesett vele
Első nekifutáskor pedig sok volt a pipis,hancookos és könnyebben bennt lehetett maradni Contival,mivel kevés volt a Bridgés abban az évadban.
Béla Hoffmann
(Grupa Amateur - 84)



Posturi: 159
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (2)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69741 postat Feb 11 2019, 09:59:59 (editat ultima dată Feb 11 2019, 10:07:58 de Béla Hoffmann) Citează 
Mint minden probléma a nevelés is kétélű dolog. Vettem már nevelésre pilótát. A szerződését mindjárt meghosszabbítottam. Az első idényben fejlődött, nagyon elégedett voltam.Erre a 2. évadban prímán teljesítve annyira magas lett a szintje, hogy még feljutva is túllépte a megengedett határt. Erre a magasabb osztályban vehettem egyet drágán, közepes kvalitásokkal. Azóta leszoktam a nevelésről. A következőképpen csinálom, hátha megtetszik valakinek.
A vásárlást eltoltam az idény 10-11. versenyére. Ekkor még vannak a piacon jónak mondható pilóták nem csillagászati összegért. Az idényből hátralévő időben tesztelek vele / elég új dolog nálam, sokáig elhanyagoltam sajnos/, ha kell fejlesztem az épületeket, hogy a boxom ne legyen csapnivaló s valamennyit a személyzetet is. Az utolsó 3-4 futamra erősítem meg a kocsit, pl. most az amában 6-ról 7-re. Az eredményeknek köszönhetően szponzort is sikerül szerezni. A következő idény elején nekifogok az idénytáblázat összerakásának. Tesztelések, riskek, alkatrész vásárlások. Összeszámolom mennyit költök épület és személyzet fejlesztésre. Így az idény elejére van egy jó kocsim, egy feljavított pilótám. Lehet hogy nem kerülök fel, de sokat tettem azért hogy úgy legyen. Ha mégis feljutásra állok akkor az utolsó 3-4 futamra eggyel magasabb alkatrészeket vásárolok. Az árat, a pénzügyi helyzetemet erre a változatra is kiszámolom még az idény elején. Az első három futamnál nem tesztelek, pénzt gyűjtök. Egyben azt is elérem hogy a következő idényben, akármi is történik a teljes idényben, az első, már említett 10-11 futamon elég pontot szerezzek a bennmaradáshoz. Tehát: új pilóta a 10-11 futamnál, fejlesztés, teljes idény feljavított pilótával, kocsival, majd 10-11 futam a következő idényben ha nem jutsz fel akkor biztos, ha feljutsz akkor valószínű bennmaradással.
Sejtem hogy nem mondtam új dolgokat, de hátha van benne valami.
Peter Kontra
(Grupa Amateur - 44)


Posturi: 102
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (1)   Nu-mi place acest post (1)
Postare veche #69742 postat Feb 11 2019, 14:34:21 Citează 
Quote ( Veres Tamás @ February 10th 2019,22:23:50 )

csakhogy ők riválisok! mi pedig honfitársak vagyunk.. eléggé más helyzet a kettő,


Mihalicz és Zengő Zoli szerinted jó jó példa?Már rég nem lenne agyári csapatnál ha rájönének
hogy több hangszeren játszik!Hosszú Katinka se edz együtt a más csapatban lévökkel!
Lehetne sorolni de úgy látom felesleges mert ti kiakartok erőszakolni adatokat a mezőny
jelenlegi legjobbjátol!!
Kérdésem csak nektek és esetleg a jól beszélgető más nemzethez tartozohoz is netán?
Esetleg mindekinek személyre szóló edzéstervel??
Robi elmondta a véleményét erről tiszteletben kéne tartani!!!
Gergely Kondár
(Grupa Amateur - 31)



Moderator topic
Posturi: 1382
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (3)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69743 postat Feb 11 2019, 16:18:01 (editat ultima dată Feb 11 2019, 16:23:30 de Gergely Kondár) Citează 
Quote ( Peter Kontra @ February 10th 2019,22:19:31 )

Szerinted a merci mért nem osztja meg a tudását a ferrarival,ha valakit elküldenek benne van
a szerz.mikortól vállalhal poziciot máshol!De lehetne sorolni nagyon sok pl.Rászálni valakire
mert 2-szeres bajnok ez olyan nem szimpatikus!

Quote ( Veres Tamás @ February 10th 2019,22:23:50 )

csakhogy ők riválisok! mi pedig honfitársak vagyunk.. eléggé más helyzet a kettő

Quote ( Peter Kontra @ February 11th 2019,14:34:21 )

Mihalicz és Zengő Zoli szerinted jó jó példa?Már rég nem lenne agyári csapatnál ha rájönének
hogy több hangszeren játszik!Hosszú Katinka se edz együtt a más csapatban lévökkel!
Lehetne sorolni de úgy látom felesleges mert ti kiakartok erőszakolni adatokat a mezőny
jelenlegi legjobbjátol!!
Kérdésem csak nektek és esetleg a jól beszélgető más nemzethez tartozohoz is netán?
Esetleg mindekinek személyre szóló edzéstervel??
Robi elmondta a véleményét erről tiszteletben kéne tartani!!!

Ezen a ponton közbe kell szólnom, ezúttal kizárólag, mint a fórumtéma moderátora.
Péter, Tamás, elnézéseteket kérem, nem a Ti hozzászólásotokra akarom kihegyezni, csak mint példa idéztem be.

Először is köszönöm, hogy a vita hevesebb pontjain is megőriztétek hidegvéreteket!
Úgy érzem, már rég több témát boncolgattok és kezdtek elbeszélni egymás mellett. Az alábbi 3 gondolatkört tudtam eddig elkülöníteni, remélem segítek, mert sokszor az egyik téma felvetésére a másik témára vonatkozó válasz érkezik, amitől csak a frusztráció szintje nő meg, a közös nevező meg messzebbre kerül.

1. téma: Róbert, a csapatának tett ígéretét betartva, nem osztotta meg a pilóta/autó/személyzet/stb. AKTUÁLIS illetve közelmúlbeli adatait. Nem volt szó képletekről, összefüggésekről, know-how-ról. Úgy érzem ezt a konkrét témát/esetet körbejártátok igen gyorsan, szerintem lezárható.

2. téma: Egy nemzetbeli csapatok/játékosok nem osztják meg a tudásukat honfitársaikkal a tudást, amit összegyűjtöttek. Mi ennek az oka és jól van-e ez így? Itt, ha jól látom, épp mentek bele a vitába. Ha marad a korrekt stílus, kíváncsian várom a végkifejletet :D

3. téma: Jogos-e a nemzeti összefogást sürgető játékosok azon kérése, hogy konkrét adatokat szeretnének megtudni a GPRO ranglista magas fokára feljutott játékosoktól. Gondolok arra például, ha egy játékos elérti azt a szintet, hogy már készség szinten be tudja állítani az autót, érti, hogy mi fontos egy pilótánál és mi nem, tud szponzorokkal tárgyalni, készít költségvetést és be is tudja tartani stb., de valami mégis hiányzik a sikerhez és az előrejutáshoz. Ilyen esetben már sokszor nem segítenek az "általánosan megfogalmazott" jótanácsok. Többre lehet menni egy-egy sokeres játékos konkrét adataival. Ilyenkor vajon mi a "morálisan helyes" hozzáállás. Szerintem itt még hallhatunk érdekes véleményeket.

További sikeres gondolat ütköztetést! :)
Béla Ormos
(Grupa Amateur - 51)



Posturi: 716
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (0)   Nu-mi place acest post (2)
Postare veche #69744 postat Feb 11 2019, 18:33:32 Citează 
Quote ( Gergely Kondár @ February 11th 2019,16:18:01 )

2. téma

Ezt én versenyszellemnek tekintem. Valaki ilyen, valaki olyan, ennyi, el kell fogadni.
Amúgy meg: ha a magyar nem válaszol, kérdezz meg egy külföldit. Az egyik fog. Nem látom értelmét ezen vitázni, minden nemzetben vannak ilyenek is meg olyanok is, lesz olyan aki csak a konkrét helyzetét osztja meg, lesz olyan aki csak a szerinte hogyan érdemes csinálnit, meg olyan is aki semmi, vagy bármit. Nincs ebben akkora moralitás, ez egy kompetitív verseny és elit bajnos szezononként csak 1 lehet. Pont.

Quote ( Gergely Kondár @ February 11th 2019,16:18:01 )

3. téma

Értem az összefogás fontosságát, meg miért akarják annyira ezt egyesek, nincs is vele baj. De ha valaki nem akar összefogni, azt simán hagyjátok ki, nem kell leszólni a másikat.

Quote ( Veres Tamás @ February 10th 2019,21:23:21 )

Beszélni kellene arról,hogy milyen az ideális pilóta?

Ezzel a felvetéssel egyetértek, és hihetetlen módon amúgy az "ellenoldalon" lévő menedzserek többségével egyetértek, a látszólag ellentétes véleményükkel együtt! Ez igazából pszichológia, szóval messzire megy (mindenkinek igaza van és senkinek sem :) ).

Szóval szerintem az ideális pilóta nem létezik. Én eddig az adatokat a többiek szettjéről úgy szereztem, hogy nézegettem az adataikat és amikor pilótát cseréltek meglestem mivel vertek rommá... És hát arra jöttem jár, hogy bármivel. Valaki maxos koncentrációval és 0-s erőnléttel, van aki maxos erőnléttel és zérus koncentrációval. A fölösleges tulajdonságokat szeretem (tech tudás, karizma), mert én azokkal kiegyensúlyozottabban tudok szerepelni, és több pénzt szerezni. De persze "fölöslegesek", mert az eredményhez nem feltétlenül kellenek.
Kell-e edzeni vagy nem kell: vérmérséklet kérdése! Én már túl rég óta játszom, hogy 10 szezont üljek egy pilótán, hogy végre jó legyen. Lehet azt kevesebből is, de ha ügyesen ülsz rajta, akkor valóban könnyebb meszebbre jutni vele. De kell hozzá türelem.
Mikor vegyünk pilótát? Na ez egy fontos kérdés! Egyetértek Bélával, hogy a szezon közepe a jó időszak, mert egyrészt szezon végéig meg lehet szokni (hihetetlenül fontos dolog!), másrészt akkor nem szokás, ezért lényegesebben olcsóbban lehet jó pilótát találni.

Szóval a számunkra jó pilóta a rendelkezésünkre álló autó függvénye, meg hogy mi a tervünk, mit szeretnék elérni, hogyan állunk hozzá a játékhoz, milyen taktikával szeretünk menni, meg ilyenek.
Csaba Jánossy
(Grupa Amateur - 92)



Posturi: 55
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (1)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69745 postat Feb 11 2019, 19:39:55 Citează 
Quote ( Tibor Szuromi @ February 10th 2019,20:08:36 )

Komolytalan vagy! Sajnálom.
Az okos az nem okoskodik. :)
Barátom! Neked valami nagyon nem megy...:)) Láthatóan nem csak a szövegértéssel vannak problémáid:) Miért nem figyelsz arra, mit írok? Ne azt szajkózd, aminek semmi köze ahhoz, amit leírtam:)
Nem csalódtam Benned, bár ez még a korábbi színvonaladat sem érte el. De ne csüggedj, nem leghátul kullogsz:)
Mivel úgysem hagynád, hogy ne a Tiéd legyen az utolsó szó, és nem kívánlak állandóan szembesíteni a tévedéseiddel, részemről befejeztem ezt a diskurzust.
Veres Tamás
(Grupa Amateur - 12)


Posturi: 5060
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (0)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69746 postat Feb 11 2019, 19:44:07 Citează 
Quote ( Béla Ormos @ February 11th 2019,18:33:32 )


Szóval szerintem az ideális pilóta nem létezik. Én eddig az adatokat a többiek szettjéről úgy szereztem, hogy nézegettem az adataikat és amikor pilótát cseréltek meglestem mivel vertek rommá... És hát arra jöttem jár, hogy bármivel. Valaki maxos koncentrációval és 0-s erőnléttel, van aki maxos erőnléttel és zérus koncentrációval. A fölösleges tulajdonságokat szeretem (tech tudás, karizma), mert én azokkal kiegyensúlyozottabban tudok szerepelni, és több pénzt szerezni. De persze "fölöslegesek", mert az eredményhez nem feltétlenül kellenek.
Kell-e edzeni vagy nem kell: vérmérséklet kérdése! Én már túl rég óta játszom, hogy 10 szezont üljek egy pilótán, hogy végre jó legyen. Lehet azt kevesebből is, de ha ügyesen ülsz rajta, akkor valóban könnyebb meszebbre jutni vele. De kell hozzá türelem.


Ne haragudj,de valamit rosszul csinálsz,ha mindenféle pilótával rommá vernek.
Én pl az elitbe úgy nyertem (aztán meg sok pontot szereztem még) hogy a pilótám átlaga az egyik legalacsonyabb volt ott. Viszont tudtam miben kell erősnek lenni,és ha csak azokat a tulajdonságokat néztük volna,akkor már jónak számított a pilótám
István Farkas
(Grupa Master - 2)



Posturi: 95
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (0)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69747 postat Feb 11 2019, 19:57:42 Citează 
Quote ( Csaba Jánossy @ February 11th 2019,19:39:55 )

részemről befejeztem ezt a diskurzust.

De jó is lenne, ha már befejeznétek.
Kreisz Bálint
(Grupa Master - 1)



Posturi: 445
  Ţară:
Ungaria 
Certificare: 
Îmi place acest post (0)   Nu-mi place acest post (0)
Postare veche #69748 postat Feb 11 2019, 20:07:32 Citează 
Quote ( Gyuri Székely @ February 11th 2019,09:34:08 )

Hú... én masterben láttam olyan pilótával feljutó embereket hogy csak néztem h mi ez? Ilyet életembe nem vennék meg; más kérdés hogy az átlag master autószintet valakik felülről 2 szinttel túllövik... (és nem mondom hogy nem éri meg!)
Am biztos hogy megéri nevelni? Eliteben már nagyon-nagyon sokat jelent, de addig? Szezon elején sokszor el kell rontani a futamokat a hosszabbításhoz, amában (nem?) gyűlik annyi pénz /kitérő- érdemes e ~200M feletti pénzt felhalmozni? Nagyjából 2 szezon alatt össze lehet hozni ennyit de biztis megéri? Mostmár úgy gondolom hogy nem.../ és szerintem lehet ügyeskedni piaccal úgy hogy a 2-3 szezonos pilóták is normális árban legyenek. Hamarosan megyek amába olyan rég voltam h már először azt se tudtam ezekből a "ratyi" pilótákból kit válasszak majd... remélem nem gondolom túl a dolgokat


Most a Te hozzászólásod idézem, mert itt fogalmazódott meg bennem, hogy mit és hogy írjak nagyjából. Szóval, szerintem a nevelés nagyon kifizetődő. Főleg, ha Amában pár szezont még ráfordítasz előtte is. Nagyon sok pénzt össze lehet szedni, igen, 200 millió körül nagyjából. Hogy megéri-e? Mindenképp. Visszaforgatod a szezonok alatt, és szép lassan kiépítesz egy erősebb cuccot. Igazából, még Pro-ban is szépen lehet az első szezonban gyűjtögetni, 1. Pros szezonom végére kerültem a legközelebb a 200 millióhoz. És ez a pénzgyűjtés eredményezte, hogy mind amában, mind proban a feljutó szezonomban szerintem elég szépen szerepeltem, mindkétszer jóval felülmúltam a reményeimet. Igaz, ez nekem sok füstölős futamba került az építkezés elején, amit lehet sokan elleneznek, de szerintem hosszútávon ez is kifizetődő.
És ennek az iránynak a hátulütője a szponzorokkal való viszony, a feljutás előtti és a feljutós szezonban tudsz csak tárgyalni érdemben, de szerintem összességében nekem még így is jobban bevált ez az út. A Pro 1. szezonja utáni 200 millióból, ami adó után talán 170 volt, még mindig megvan 111, és ez egy nagyon jó alap lehet a következő 2 szezonom építkezésének, aminek remélhetőleg egy S70-es feljutás lehet majd a gyümölcse.
Pagina « 1 2 3 ... 2325 [23262327 ... 2376 2377 2378 » Du-te rapid la pagina:

Răspunde la acest subiect