Strana « 1 2 3 ... 2345 [23462347 ... 2377 2378 2379 » Skoč na stranu č.:
Autor Vlákno: Magyar Nyelvű Fórum 71347 odpovedí
Róbert László2
(Skupina Elite)



Moderátor fóra
Príspevky: 1839
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (1)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70319 Odoslané Nov 28 2019, 17:45:25 Citovať 

Quote ( Gábor Safranyik @ November 28th 2019,17:12:58 )

Ha nekiáll füstölni az autod akkor a következő boxkiállás alkalmával összetákolják a vasat, amivel tudsz továbbmenni egy bizonyos ideig... pl a kövi box kiállásig, persze ha nem füstöl el.

Szerintem ez nem így van. Akkor javítják meg az autót, ha a hiba javítható. Ha amiatt van a füstölés, mert az alkatrész javíthatatlanul elromlott, akkor nincs javítás. Ami újdonság, hogy immáron megjavítják az autót, ha a hiba javítható. Eddig ez nem történt meg, elvileg egy bug miatt.
(mondjuk az azért kemény, hogy 72 szezon után tűnt ez fel...)

Viszont, ami érdekesebb, hogy a javítható hiba elhárításához nem feltétlen kell kiállni a boxba, van esély, hogy a pilóta vezetés közben/személyzet távolról megoldja a technikai problémát.

Nem szeretném, ha az a kép alakulna ki a fejekben, hogy a 100%-ra kopott autó meghibásodás után boxkiállásnál "megjavul". Nem fog.

Tehát ezzel:

Quote ( Gábor Safranyik @ November 28th 2019,17:12:58 )

utolsó pár futamon 4-5 stintes etapokat nyomnak és akkor se füstöl el teljesen a vas.


senki sem fog nyerni semmit, mert nem fog működni.
Tibor Szuromi
(Skupina Master - 4)


Príspevky: 11913
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (1)
Starý príspevok #70320 Odoslané Nov 28 2019, 18:21:46 Citovať 
Robi!
Én már 3 esetet is láttam, amikor az autót a BOXban megjavították (100%-ra elkopott AR-ek esetében); sőt most találtam olyat is, ahol "távoli javítás" lehetett.

Egyet bemásolok (ebben van "távoli javítás"-nak tűnő is):
13 []
14 [u'car']
.
.
.
24 [u'car']
25 [u'pit']
26 []
27 [u'dm', u'boost']
28 []
29 []
30 [u'car']
31 [u'car']
32 []
.
.
.
48 []
49 [u'pit']
50 [u'dm']
51 []
52 []
53 []
54 [u'car']
.
.
.
69 [u'car']

Meglátjuk.
Gábor Nagy
(Skupina Rookie - 106)



Príspevky: 11
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70321 Odoslané Nov 29 2019, 09:36:29 Citovať 
Sziasztok!

Lelkes újrakezdőként, most próbálom egy kicsit komolyabban venni a játékot, ezért elkezdtem gyűjteni az adatokat, szinte mindent (GO, Excell táblázat, Access), viszont pár dolgot nem tudok (nem emlékszek), ezért szeretnék kérdezni.

Mivel még most pllótanevelésben vagyok és maradok Rookie-ban (na meg a pénz miatt is), nem sűrgős a dolog, de az épületek és a személyzet kérdésében vagyok tapasztalatlan. Illetve azt értem, hogy a tesztelésben számító épületeknek, akkor van jelentősége ha tesztelünk, viszont a kérdésem, hogy rookieban (feljutó szezon), illetve majd ama-ban kellenek-e a kiegészítő épületek (boxkiállás, kereskedelmi), vagy majd csak inkább pro-ban lesz nagyobb jelentősége. Ha igen, akkor meg érdemes-e max szinten tartani?

Ugyan ez van a személyzet edzéssel is, azt érdemes már amában (esetleg már rookie-ban) elkezdeni?

Köszi a válaszokat!

G
Gábor Safranyik
(Skupina Pro - 3)



Príspevky: 1684
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70322 Odoslané Nov 29 2019, 09:52:33 Citovať 
Quote ( Gábor Nagy @ November 29th 2019,09:36:29 )

Sziasztok!

Lelkes újrakezdőként, most próbálom egy kicsit komolyabban venni a játékot, ezért elkezdtem gyűjteni az adatokat, szinte mindent (GO, Excell táblázat, Access), viszont pár dolgot nem tudok (nem emlékszek), ezért szeretnék kérdezni.

Mivel még most pllótanevelésben vagyok és maradok Rookie-ban (na meg a pénz miatt is), nem sűrgős a dolog, de az épületek és a személyzet kérdésében vagyok tapasztalatlan. Illetve azt értem, hogy a tesztelésben számító épületeknek, akkor van jelentősége ha tesztelünk, viszont a kérdésem, hogy rookieban (feljutó szezon), illetve majd ama-ban kellenek-e a kiegészítő épületek (boxkiállás, kereskedelmi), vagy majd csak inkább pro-ban lesz nagyobb jelentősége. Ha igen, akkor meg érdemes-e max szinten tartani?

Ugyan ez van a személyzet edzéssel is, azt érdemes már amában (esetleg már rookie-ban) elkezdeni?

Köszi a válaszokat!

G


Véleményem szerint amatőr feljutó szezonig nem erdemes foglalkozni az epuletekkel, mert az cdak plusz penzkidobas. Talan a kereskedelmi kozpontot lenne erdemes huzni, de szamszeru merteket nem tudom hogy mennyivel javul a sponzorok targyalasanal.
Akkor lenne erdemes huzni epuletet mikor mar annyi penz halmozodik fel, hogy az kesobb ado formajaban mar veszteget erne el.... pl 130millonal kb 20 milliot vesztesz az ado miatt.


Béla Ormos
(Skupina Pro - 3)



Príspevky: 717
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70323 Odoslané Nov 29 2019, 10:53:28 Citovať 
Quote ( Gábor Safranyik @ November 29th 2019,09:52:33 )

Quote ( Gábor Nagy @ November 29th 2019,09:36:29 )

Sziasztok!

Lelkes újrakezdőként, most próbálom egy kicsit komolyabban venni a játékot, ezért elkezdtem gyűjteni az adatokat, szinte mindent (GO, Excell táblázat, Access), viszont pár dolgot nem tudok (nem emlékszek), ezért szeretnék kérdezni.

Mivel még most pllótanevelésben vagyok és maradok Rookie-ban (na meg a pénz miatt is), nem sűrgős a dolog, de az épületek és a személyzet kérdésében vagyok tapasztalatlan. Illetve azt értem, hogy a tesztelésben számító épületeknek, akkor van jelentősége ha tesztelünk, viszont a kérdésem, hogy rookieban (feljutó szezon), illetve majd ama-ban kellenek-e a kiegészítő épületek (boxkiállás, kereskedelmi), vagy majd csak inkább pro-ban lesz nagyobb jelentősége. Ha igen, akkor meg érdemes-e max szinten tartani?

Ugyan ez van a személyzet edzéssel is, azt érdemes már amában (esetleg már rookie-ban) elkezdeni?

Köszi a válaszokat!

G


Véleményem szerint amatőr feljutó szezonig nem erdemes foglalkozni az epuletekkel, mert az cdak plusz penzkidobas. Talan a kereskedelmi kozpontot lenne erdemes huzni, de szamszeru merteket nem tudom hogy mennyivel javul a sponzorok targyalasanal.
Akkor lenne erdemes huzni epuletet mikor mar annyi penz halmozodik fel, hogy az kesobb ado formajaban mar veszteget erne el.... pl 130millonal kb 20 milliot vesztesz az ado miatt.




Egyetértek, amíg nem jutsz fel, addig különösebb jelentősége nincsen, de én személy szerint a kereskedelmi központot meg a boxkiállás gyakorló épületet maxon szoktam tartani.
A többinek túlzott jelentősége nincs, azt szoktam még, hogy mielőtt szerepet kapnak, akkor kicsit fejlebb tolom őket.
Nálam még annyira kell figyelni, hogy az átlag meglegyen akkora, hogy az edzhető tulajdonságokat ne rontsa, mert én bizony edzettem, és azt nem akarom elveszteni. De edzeni is a boxkiállás gyakorló központban szoktak, szóval ezt is érdemes észben tartani. 2-3-szor is hatékonyabb edzéseket is lehet tartani.
Tibor Szuromi
(Skupina Master - 4)


Príspevky: 11913
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (1)
Starý príspevok #70324 Odoslané Nov 29 2019, 11:30:43 Citovať 
Quote ( Béla Ormos @ November 29th 2019,10:53:28 )

De edzeni is a boxkiállás gyakorló központban szoktak, szóval ezt is érdemes észben tartani.
Béla!
A személyzet edzéséről beszélsz - gondolom.
Honnan veszed, hogy az általad említett épületben zajlik? Én erről sehol sem olvastam.
Nem lényegi kérdés; csupán érdeklődés részemről.

Ha jól gondolom, akkor minden "istálló" amikor elkezdi rúkiban az új szezont,
- akkor nincsenek épületei, másképpen mondva mindegyik 0-ás szintű.
- akkor a személyzet (létszámról nincs szó - az a játék során nem változik; minden épületben megvan a megfelelő társaság) képességei 6*10-el indulnak; vagyis az átlaguk 10.

Megadják és statisztikában is közzé teszik a szemép. átlagát: /hu/Stats.asp?type=beststaff#scroll (a magyarítás helytelen:" Legjobb managerek (legjobb személyzet)". Helyesen: (legjobb személyzet és épületek) lenne.
Más kérdés, hogy ez számomra nem mond semmit; hiszen egyáltalán nem mindegy, mennyi ebből a személyzet és mennyi az épületek átlaga. Nem lehet levonni következtetést - szerintem.
Béla Ormos
(Skupina Pro - 3)



Príspevky: 717
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70325 Odoslané Nov 29 2019, 13:10:26 Citovať 
Quote ( Tibor Szuromi @ November 29th 2019,11:30:43 )

A személyzet edzéséről beszélsz - gondolom.
Honnan veszed, hogy az általad említett épületben zajlik? Én erről sehol sem olvastam.
Nem lényegi kérdés; csupán érdeklődés részemről.


Teszteltem. Nem mindegy, hogy 0-s boxkiállás gyakorlóval edzed a személyzetet, vagy maxossal. Persze a dolog nem úgy működik, hogy minél nagyobb annál többet ér, hanem csak úgy, hogy minél nagyobb a különbség az edzett tulajdonság pontja és az épület szintje között, annál többet ér. Megfelelő különbséggel fél vagy harmadáron van 1 pont edzése.

Quote ( Tibor Szuromi @ November 29th 2019,11:30:43 )

Más kérdés, hogy ez számomra nem mond semmit; hiszen egyáltalán nem mindegy, mennyi ebből a személyzet és mennyi az épületek átlaga. Nem lehet levonni következtetést - szerintem.


Ezzel egyetértek.
Tibor Szuromi
(Skupina Master - 4)


Príspevky: 11913
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (1)
Starý príspevok #70326 Odoslané Nov 29 2019, 13:17:34 Citovať 
Köszi. Így már tiszta.
Róbert László2
(Skupina Elite)



Moderátor fóra
Príspevky: 1839
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (2)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70327 Odoslané Nov 29 2019, 13:29:13 (Naposledy zmenené Nov 29 2019, 13:32:49 manažérom Róbert László) Citovať 
Quote ( Gábor Nagy @ November 29th 2019,09:36:29 )

Illetve azt értem, hogy a tesztelésben számító épületeknek, akkor van jelentősége ha tesztelünk, viszont a kérdésem, hogy rookieban (feljutó szezon), illetve majd ama-ban kellenek-e a kiegészítő épületek (boxkiállás, kereskedelmi), vagy majd csak inkább pro-ban lesz nagyobb jelentősége. Ha igen, akkor meg érdemes-e max szinten tartani


Rookie feljutó szezonban, és amában szerintem annyira érdemes felhúzni az épületszinteket, hogy az edzhetőségi szint elérje az alapból kapott szinteket (10-es átlag). Ezt érdemes úgy megtenni, hogy nem minden épületet húzol fel 10-re, hanem egy párat 20-ra, és ha az átlag 10 alá esne, akkor a legalacsonyabb épületet húzod fel maximális mértékben. Maxra húzni az épületeket értelmetlen, szerintem.amikor nem akarsz feljutni rookie-ból, akkor bottal sem kell hozzányúlni semmihez... :) Amás szerepléshez is bőven elegendő, amit alapból kapsz, és a fenntartásához felhúzol. Ha magasabb szinten szeretnél versenyezni, akkor szerintem még próban is el lehet lenni az alapértékekkel, bár ha magasabb osztályba vágysz, akkor ott már érdemesebb emelni az edzettségi szintet ama feljutásra is egy kicsit.

Quote ( Gábor Nagy @ November 29th 2019,09:36:29 )


Ugyan ez van a személyzet edzéssel is, azt érdemes már amában (esetleg már rookie-ban) elkezdeni?
Rookie-ban szerintem nem, elég a megtartás. Amában, ha fel akarsz jutni, akkor is elég lehet, de ha sok a pénzed, költhetsz rá. Viszont ha hosszú amás tartózkodásra rendezkedsz be (az istállót ott lehet a leghatékonyabban felkészíteni a magasabb osztályokra) akkor érdemes lehet elengedni a szemépet, és csak akkor visszaedzeni, amikor fel akarsz jutni. Ez egy gazdaságossági számításon alapuló döntésnek kell, hogy legyen. Ergo, ha anyagilag megéri nem kifizetni a szemépet, mert olcsóbb újraépíteni, akkor el lehet engedni ezt a témát.
Tamás Szabó
(Skupina Pro - 2)



Príspevky: 318
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70328 Odoslané Nov 29 2019, 13:33:24 Citovať 
Quote ( Béla Ormos @ November 29th 2019,13:10:26 )

Nem mindegy, hogy 0-s boxkiállás gyakorlóval edzed a személyzetet, vagy maxossal

Ez igaz, de csak közvetve, mert növeli a max. edzhetőséget.
Azt, hogy a különbség a fontos nem a konkrét szintek, én is így tapasztaltam.
Tibor Szuromi
(Skupina Master - 4)


Príspevky: 11913
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (2)   Toto sa mi nepáči (1)
Starý príspevok #70329 Odoslané Nov 29 2019, 14:39:13 (Naposledy zmenené Nov 29 2019, 14:40:51 manažérom Tibor Szuromi) Citovať 
Halkan megjegyezném, hogy a szemép-nek (is), mint minden másnak (szoktam mondani, hogy ebben a játékban szinte minden, minden[nel]t összefügg/befolyásol*) fontos szerepe van.
Alapjaiban igaz az, hogy ebben a játékban fő elem a GAZDÁLKODÁS.
Ennek egyik oldala a kiadás, amit nagyjából lehet kalkulálni. A másik oldal a bevétel, ami kevésbé számolható.
Amit Robi leír, azzal tökéletesen egyet tudok érteni. Annál is inkább, mert a mai GPRO-ban a létszám csökkenése miatt még az amában is lehet lébecolva gyarapodni egy könnyű csoportban (sok ilyen van, dacára annak, hogy a csoportok számát folyamatosan csökkentik). Ezen ok miatt viszont a felsőbb osztályokban általában már a sok tapasztalattal rendelkező menedzserekkel lehet találkozni (ez egyre igazabb pro-ra is), ahol a helytálláshoz/bennmaradáshoz erős szett szükséges. Ez pedig előtérbe helyezi a tesztelések gyarapítását. ... és itt helyeződik reflektor fénybe a szemép milyensége. A tesztelés hatékonysága pedig * pilóta, szemép, TD függő; csakúgy, mint a BOX-idő.
Arról sem szabad elfeledkezni, hogy futamonként csak egyfajta személyzet-edzés választható (időbe telik és pénzbe kerül mire a megfelelő fejlesztés elérhető).
Én azt mondom: elengedhetetlen a szemép fokozatos fejlesztése "az előre megtervezett", magasabb osztályokba jutások érdekében. Sajnos nem tudok rá receptet.
Azért írtam ezeket a sorokat, hogy árnyaljam a kérdéskört és egyéb szempontra is felhívjam a figyelmét a hosszabb távra tervezőknek (a kevesebb futam számmal rendelkezőknek).
Brigitta Balázsi
(Skupina Pro - 24)



Príspevky: 60
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70330 Odoslané Nov 29 2019, 22:16:05 Citovať 
Quote ( Róbert László @ November 28th 2019,17:45:25 )

Nem szeretném, ha az a kép alakulna ki a fejekben, hogy a 100%-ra kopott autó meghibásodás után boxkiállásnál "megjavul". Nem fog.


Robi!

Pedig ez történt a mai futamon.100%-os motor kopottsággal indultam ami a 7.körtől füstölést eredményezett.29.kör boxkiállás, javítás, füstmentes körök a futam leintéséig.
Most akkor, hogy is van ez?
Kezdek itt már semmit se érteni!:(
Tibor Szuromi
(Skupina Master - 4)


Príspevky: 11913
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (1)
Starý príspevok #70331 Odoslané Nov 29 2019, 22:18:14 Citovať 
Quote ( Brigitta Balázsi @ November 29th 2019,22:16:05 )

Kezdek itt már semmit se érteni!:(
Nem vagy egyedül.
Róbert László2
(Skupina Elite)



Moderátor fóra
Príspevky: 1839
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70332 Odoslané Nov 29 2019, 22:27:05 Citovať 
Quote ( Brigitta Balázsi @ November 29th 2019,22:16:05 )

Quote ( Róbert László @ November 28th 2019,17:45:25 )

Nem szeretném, ha az a kép alakulna ki a fejekben, hogy a 100%-ra kopott autó meghibásodás után boxkiállásnál "megjavul". Nem fog.

Robi!

Pedig ez történt a mai futamon.100%-os motor kopottsággal indultam ami a 7.körtől füstölést eredményezett.29.kör boxkiállás, javítás, füstmentes körök a futam leintéséig.
Most akkor, hogy is van ez?
Kezdek itt már semmit se érteni!:(


Igen. látom, hogy megjavult. Fura. Bár az érdekes lenne, hogy 100%-os kopottságú moitorral indultál-e, vagy volt még benne élet egy kevés, és esetleg a boxkiállás idején a motor kopása nem érte el a maximumot?

Dmitry Nechitalio autója viszont pl az Elitben nem javult meg a versenyen a boxkiállás (39. kör) alkalmával. Úgy tűnik, a meghibásodás javíthatósága talán mégsem függ a kopottságtól, és így a 100%-ra kopott hibás alkatrészt is megjavítják, ha lehetséges.

Feladtam a logika keresését a játékban. Már rég...
Brigitta Balázsi
(Skupina Pro - 24)



Príspevky: 60
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70333 Odoslané Nov 29 2019, 22:35:50 (Naposledy zmenené Nov 30 2019, 17:10:05 manažérom Róbert László) Citovať 
mod edit:

Sajnálom, de pontos adatok közlése tiltott a fórumon. Így a post törlésre került.
Tibor Szuromi
(Skupina Master - 4)


Príspevky: 11913
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (1)
Starý príspevok #70334 Odoslané Nov 29 2019, 22:45:27 Citovať 
Brigitta!
A motorra írta a meghibásodást - veszem ki szavaidból.
... de, mint tudjuk ezek a megjegyzések sem igazak; sőt a verseny kommentárok sem.
Nem is ragozom, mert megint a GPRO logikátlanság őserdejében fogok kóvályogni reménytelenül.
Gábor Safranyik
(Skupina Pro - 3)



Príspevky: 1684
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70335 Odoslané Nov 29 2019, 23:12:26 Citovať 

Quote ( Brigitta Balázsi @ November 29th 2019,22:16:05 )

Quote ( Róbert László @ November 28th 2019,17:45:25 )

Nem szeretném, ha az a kép alakulna ki a fejekben, hogy a 100%-ra kopott autó meghibásodás után boxkiállásnál "megjavul". Nem fog.

Robi!

Pedig ez történt a mai futamon.100%-os motor kopottsággal indultam ami a 7.körtől füstölést eredményezett.29.kör boxkiállás, javítás, füstmentes körök a futam leintéséig.
Most akkor, hogy is van ez?
Kezdek itt már semmit se érteni!:(


Nocsak nocsak csak nem nekem van igazam? ;)
Róbert László2
(Skupina Elite)



Moderátor fóra
Príspevky: 1839
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70336 Odoslané Nov 30 2019, 17:16:21 Citovať 
Quote ( Gábor Safranyik @ November 29th 2019,23:12:26 )

Nocsak nocsak csak nem nekem van igazam? ;)
Brigi adatai alapján igen.

De eszerint:

Quote ( Róbert László @ November 29th 2019,22:27:05 )

Dmitry Nechitalio autója viszont pl az Elitben nem javult meg a versenyen a boxkiállás (39. kör) alkalmával. Úgy tűnik, a meghibásodás javíthatósága talán mégsem függ a kopottságtól, és így a 100%-ra kopott hibás alkatrészt is megjavítják, ha lehetséges.


az is lehet, hogy mindkettőnknek.

Az viszont igaz, hogy szerencsével működhet is, amit írtál; azaz széjjelkopott autóval is megúszható a kiesés, ha a boxban megjavítják a hibát.
Jánosné Horvath
(Skupina Pro - 5)


Príspevky: 140
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70337 Odoslané Nov 30 2019, 17:52:29 Citovať 
Quote ( Róbert László @ November 28th 2019,17:45:25 )

iszont, ami érdekesebb, hogy a javítható hiba elhárításához nem feltétlen kell kiállni a boxba, van esély, hogy a pilóta vezetés közben/személyzet távolról megoldja a technikai problémát.

Nem szeretném, ha az a kép alakulna ki a fejekben, hogy a 100%-ra kopott autó meghibásodás után boxkiállásnál "megjavul". Nem fog.



Akkor lehet hogy ez után nem kell ki állni ha valami baj van a sisakkal? mert az egy nagy blődség volt.))
Béla Hoffmann
(Skupina Pro - 5)



Príspevky: 159
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70338 Odoslané Dec 3 2019, 19:13:08 Citovať 
Quote ( Tibor Szuromi @ November 29th 2019,22:18:14 )

Quote ( Brigitta Balázsi @ November 29th 2019,22:16:05 )

Kezdek itt már semmit se érteni!:( Nem vagy egyedül.


Képzeld el volt 4 100 feletti alkatrészem, 4 műszaki hibám, ebből 3-at kijavítottak, / ebből 2 falhoz csapódás, kiállás nélkül/ s a végén füstülve mentem a célig, nem lettem kállítva.
Tibor Szuromi
(Skupina Master - 4)


Príspevky: 11913
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (1)
Starý príspevok #70339 Odoslané Dec 3 2019, 19:34:01 Citovať 
Quote ( Béla Hoffmann @ December 3rd 2019,19:13:08 )

Képzeld el volt 4 100 feletti alkatrészem, 4 műszaki hibám, ebből 3-at kijavítottak, / ebből 2 falhoz csapódás, kiállás nélkül/ s a végén füstülve mentem a célig, nem lettem kállítva.
Többen így jártak.
Most, ha "IGEN" van beállítva és javítható a hiba, akkor nem áll ki azonnal az autó. Úgy néz ki, hogy ez a funkció nem működik.
Gábor Nagy
(Skupina Rookie - 106)



Príspevky: 11
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70340 Odoslané Dec 6 2019, 22:12:50 Citovať 
Sziasztok!

Megint egy gyors kérdés. Amikor defekt miatt van boxkiállás az gondolom random esemény... (Régen ha jól emlékszem ilyenkor kiestünk, most megjavítják?)

Köszi a válaszokat előre is!

G
Brigitta Balázsi
(Skupina Pro - 24)



Príspevky: 60
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70341 Odoslané Dec 8 2019, 13:24:16 Citovať 
Sziasztok!
Tudna valaki abban segíteni, hogy ha nem indulok el egy versenyen akkor emelkedik a pilóta valamelyik tulajdonsága?Elsősorban agresszívitásra gyanakszom.Ha elindulnék akkor biztos a növekedés.

Brigitta Balázsi
(Skupina Pro - 24)



Príspevky: 60
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70342 Odoslané Dec 8 2019, 15:08:16 Citovať 
Bocsi, értelmetlen volt feltenni az előző kérdésem.Ha nem indulok akkor bevételem se lesz, ergo hosszabítani se tudok.:(
Béla Ormos
(Skupina Pro - 3)



Príspevky: 717
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70343 Odoslané Dec 13 2019, 08:58:52 Citovať 
Quote ( Róbert László @ November 28th 2019,17:45:25 )

Quote ( Gábor Safranyik @ November 28th 2019,17:12:58 )

utolsó pár futamon 4-5 stintes etapokat nyomnak és akkor se füstöl el teljesen a vas.


senki sem fog nyerni semmit, mert nem fog működni.


Nos akkor én ezt a szezont ennek a kitapasztalásának szentelem, mert nem tudok ütőképes kocsit venni ami 5 futam alatt visszahozza a belé feccölt pénzt...

Eddigi tapasztalat: A hibák többségét meg tudják szerelni a boxban, rommá kopott autóval is lesz pár gyorsabb köröd box után. Így egy futamon stint számú hibád is lehet (2 kiállásnál 3 féle hiba pl). Azt elképzelhetőnek tartom, hogy a lefagyott elektronikát menet közben is újra tudják indítani (mondjuk az pont csak félig volt kopott...), de az alvázra is gyógyír a ducktape. :D De van olyan hiba, ami visszajön (tán pont az alváz volt, de erre a GO-m nem emlékszik. Sok kiállással viszont nem érdemes számolni, mert hogy kiesel vagy lemaradsz nagyon, az édesmindegy...
Tibor Szuromi
(Skupina Master - 4)


Príspevky: 11913
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (1)
Starý príspevok #70344 Odoslané Dec 13 2019, 10:28:26 Citovať 
Quote ( Béla Ormos @ December 13th 2019,08:58:52 )

(tán pont az alváz volt, de erre a GO-m nem emlékszik.
Mindegy is.
Már régóta tudjuk, hogy a versenykommentárok és a versenyanál kommentjei/megjegyzései köszönő viszonyban sincsenek azzal ami történik. Nemzetközi fórumokon küzdenek ennek a megoldása érdekében; sikertelenül.
Legutóbbi futamom:
Versenykomment hagyományos - "Tibor Szuromi autója erősen alulkormányzottnak tűnik a kanyarokban"
Versenykomment live screen - "Tibor Szuromi műszaki hiba"
Versenyanál - "Az első szárny eltörött és az autó egyéb részei is megsérültek".
Gergely Kondár
(Skupina Amateur - 23)



Moderátor fóra
Príspevky: 1382
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (1)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70345 Odoslané Dec 13 2019, 12:47:42 (Naposledy zmenené Dec 13 2019, 12:48:16 manažérom Gergely Kondár) Citovať 
Quote ( Tibor Szuromi @ December 13th 2019,10:28:26 )

Legutóbbi futamom:

Versenykomment hagyományos - "Tibor Szuromi autója erősen alulkormányzottnak tűnik a kanyarokban"
Versenykomment live screen - "Tibor Szuromi műszaki hiba"
Versenyanál - "Az első szárny eltörött és az autó egyéb részei is megsérültek".

Nekem ez elég összefüggőnek tűnik.

Az alulkormányozottság természetes velejárója az első szárny sérülésének (csökken a leszorító erő). A kommentátorr csak annyit lát, hogy az autó alulkormányozott. A pontos műszaki hibát csak a verseny utáni vizsgálatból lehet kideríteni.

A "Tibor Szuromi műszaki hiba" pedig nem túl pontos, de semmiképpen sem helytelen definíciója az eseménynek :D
Tibor Szuromi
(Skupina Master - 4)


Príspevky: 11913
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (1)
Starý príspevok #70346 Odoslané Dec 13 2019, 13:30:48 Citovať 
Quote ( Gergely Kondár @ December 13th 2019,12:47:42 )

Nekem ez elég összefüggőnek tűnik.
Köszönöm a magyarázatot.
Sajnos korábbi példákat - ahol nagy ellentmondások vannak - ma már nem tudok feltenni, mert nem látom.

Te, aki olvasod a nemzetközi fórumokat; bizonyára meg tudod erősíteni, hogy sok az ellentmondás.
Béla Ormos
(Skupina Pro - 3)



Príspevky: 717
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (0)
Starý príspevok #70347 Odoslané Dec 13 2019, 14:50:00 Citovať 
Quote ( Tibor Szuromi @ December 13th 2019,10:28:26 )

Quote ( Béla Ormos @ December 13th 2019,08:58:52 )

(tán pont az alváz volt, de erre a GO-m nem emlékszik.
Mindegy is.


Azért nem annyira mindegy, mert eddig mindent megjavítottak a skacok a boxban. És persze mindezt úgy, hogy számottevő plusz időt sem kellett ott állnia a kocsinak. Szóval meglátjuk. Még 5 futam, 15 potenciális technikai hiba. :D
Tibor Szuromi
(Skupina Master - 4)


Príspevky: 11913
  Krajina:
Maďarsko 
Certifikát: 
Toto sa mi páči (0)   Toto sa mi nepáči (1)
Starý príspevok #70348 Odoslané Dec 13 2019, 15:08:43 Citovať 
Quote ( Béla Ormos @ December 13th 2019,14:50:00 )

Azért nem annyira mindegy, mert eddig mindent megjavítottak
Nekem meg semmit.

Motorerő vesztése és Hátsó szárny törés, a fentebb említetten kívül. (Talán ez is felhasználható.)
Strana « 1 2 3 ... 2345 [23462347 ... 2377 2378 2379 » Skoč na stranu č.:

Napísať príspevok